POLICJA SZYKUJE SIĘ NA WAKACJE. UWAGA WYSOKIE MANDATY !

0
52
views

Policja szykuje się na wakacje. Wysokie mandaty za brak maseczki i 1000 zł za tablicę rejestracyjną

Drogówka zapowiada, że w wakacje nie będzie odpuszczać kierowcom. Wręcz przeciwnie. Policjanci w białych czapkach mają być wyjątkowo surowi. Szczególnie ostro traktowani będą piraci drogowi przekraczający prędkość. Wysokie mandaty grożą też za brak maseczki i wygiętą tablicę rejestracyjną.

– Każdej doby będzie pracować kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy – zapowiedział insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji na specjalnej konferencji prasowej. Jak wyliczał Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego KGP, podczas zeszłorocznych wakacji w wypadkach zginęło 582 osób.

W ocenie policji te wakacje będą wyjątkowe. Wszystko dlatego, że Polacy głównie podróżować będą po kraju swoimi prywatnymi samochodami. Drogówka cieszy się z niższych statystyk wypadków od początku roku, ale obawia się wzrostu latem.

Już teraz widać w statystykach, że kierowcy zaczynają nadto się rozpędzać. Do tej pory liczba zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/godz. jest większa o 35 proc. w porównaniu do tego samego okresu sprzed roku.

Jak przewiduje „Dziennik” w wakacje te statystyki jeszcze podskoczą. Policja ma w te wakacje wysłać na drogi najnowsze nieoznakowane auta ze świeżych uzupełnień floty.

– Zakupy obejmują znane marki samochodów. Zamierzamy pełną moc i siłę naszych radiowozów zastosować do wyłapywania piratów drogowych – zapowiedział Ciarka. – Wykorzystamy każdy możliwy sprzęt na lądzie, wodzie i w powietrzu. Śmigłowcem będą wyłapywani kierowcy zachowujący się szczególnie niebezpiecznie, drastycznie przekraczający prędkość. Użyjemy też drontów do obserwacji ruchu drogowego – wyliczył.

Batem na pośpiesznych kierowców jednośladów ma być między innymi najnowszy, nieoznakowany motocykl BMW R 1200 RT. Nie będzie też litości dla kierowców podginających tablice rejestracyjne, by utrudnić identyfikacje.

Za takie drogowe „cwaniactwo” skończy się mandatem do 1000 zł. Policjanci z grupy SPEED dostali też do dyspozycji nową Skodę Superb, Ma mocniejszy silnik i napęd 4×4.Policjanci chwalą się, że „zbiera się” lepiej niż obecne w służbie BMW. Zatem piraci drogowi powinni się mieć na baczności.

Policja będzie też kontrować noszenie maseczek. Zakrywanie ust i nosa konieczne jest w środkach publicznego transportu zbiorowego oraz w samochodzie osobowym, w którym poruszają się co najmniej dwie osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie. Za brak maseczek mandat może wynosić nawet 500 zł

źródło: money.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ