Podsumowanie akcji „Boże Ciało 2023”

Zakończył się długi czerwcowy weekend. Funkcjonariusze od środy do niedzieli prowadzili wzmożone działania na drogach w regionie. Policjanci reagowali na wszelkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, brali udział w zabezpieczeniu kilku procesji Bożego Ciała, wyjeżdżali na różne interwencje, niosąc pomoc tam gdzie była ona potrzebna.

Akcja „Boże Ciało 2023” trwała od 7 czerwca do 11 czerwca 2023 roku. W tym czasie policyjne patrole były obecne przede wszystkim na ważniejszych skrzyżowaniach, na drogach krajowych i wojewódzkich. Policjanci biorący udział w działaniach reagowali na przypadki przekraczania dozwolonej prędkości i nieprawidłowego wyprzedzania, sprawdzali stan trzeźwości kierujących, kontrolowali, czy wszyscy używali pasów bezpieczeństwa, a także w jaki sposób przewożeni byli najmłodsi pasażerowie. Funkcjonariusze zwracali także uwagę na pieszych i rowerzystów. Mundurowi sprawdzali również stan techniczny pojazdów, ich obowiązkowe wyposażenie i prawidłowe zamocowanie przewożonego ładunku oraz bagażu. Priorytetem policjantów było to, aby na drodze było bezpiecznie, by kierowcy respektowali zasady bezpiecznej podróży i stosowali przepisy ruchu drogowego.

Podczas działań na terenie powiatu poddębickiego doszło do 1 wypadku drogowego, w którym ranne zostały dwie osoby. Odnotowano także 6 niegroźnych kolizji.

Policjanci apelują o rozwagę! Nadmierna prędkość, brawura mogą być przyczyną wielu kolizji i wypadków drogowych.

 Pamiętajmy:

pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami;

– nie wyprzedzaj na „trzeciego”;

– trzymaj ręce na kierownicy i nie rozpraszaj uwagi;

– przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i  wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność;

-nie przekraczaj dozwolonej prędkości;

– nie wsiadaj do samochodu pod wpływem alkoholu;

– pamiętaj o sprawdzeniu swego pojazdu przed ruszeniem w drogę;

– podczas zbyt długiej jazdy stosuj przerwy w podróży.

 

sierż. Alicja Bartczak

 

Zapraszamy na piknik profilaktyczny „Bezpieczne Wakacje 2023”

Zapraszamy na piknik profilaktyczny „Bezpieczne Wakacje 2023” organizowany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi i Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Opowiemy jak bezpiecznie spędzić wakacje, pokażemy policyjny sprzęt i wyposażenie naszych pojazdów.  Wyjątkową atrakcja będzie zapewne pokaz ratownictwa wodnego w wykonaniu piotrkowskiego WOPR-u i funkcjonariusza Komendy Miejskiej Policji w Łodzi oraz gry i konkursy profilaktyczne. Będzie można również dowiedzieć się co zrobić, by wstąpić w nasze szeregi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10.00 na kąpielisku Ośrodka Sportu i Rekreacji „Słoneczko” w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Stefana Batorego 9.
Serdecznie zapraszamy!

Pliki do pobrania

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS