PODDĘBICE W GRONIE LIDERÓW INWESTYCJI

0
33
views

Poddębice zajęły drugie miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, podsumowującym wydatki inwestycyjne w latach 2018-2020 w kategorii Miasta Powiatowe.

Nagrodę podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odebrał Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jest to w ostatnich miesiącach kolejne wyróżnienie poddębickiego samorządu. Wcześniej Miasto Gorących Źródeł okazało się zwycięzcą Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020.

W opracowanym przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego rankingu Wspólnoty brano pod uwagę całość wydatków majątkowych w okresie 2018-2020.
– Ten czas to ogromny wysiłek Gminy w pozyskiwaniu środków oraz realizacja zadań z udziałem funduszy zewnętrznych. Poddębice nie mają takiego położenia jak Stryków, który znajduje się na skrzyżowaniu autostrad, czy Gmina Kleszczów na terenie której funkcjonuje kopalnia węgla brunatnego oraz elektrownia. Sąsiedni Uniejów dysponuje odwiertem wykonanym w 1979 roku. Tymczasem w Poddębicach przedsięwzięcia geotermalne trzeba było prowadzić od zera. Nie mieliśmy nawet odwiertu i dopiero jego budowa w  2010 roku dała możliwość realizacji inwestycji oraz rozwoju Gminy – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W gronie liderów inwestycji Poddębice znalazły się głównie dzięki rewitalizacji kompleksu geotermalnego, modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej, budowie nowych dróg, które stanowią krwiobieg gospodarki. Rozpoczęta w zeszłym roku ofensywa drogowa gminy trwa. Jednocześnie budowanych było aż dziesięć dróg.

– To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca z miejskimi radnymi oraz dobrze przygotowane wnioski przez pracowników urzędu. Te działania przyniosły efekt w postaci drugiego miejsca w rankingu Wspólnoty – dodaje Burmistrz.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ