Obserwuj nas na Facebook

PODDĘBICE W GRONIE LIDERÓW INWESTYCJI

Poddębice zajęły drugie miejsce w rankingu Pisma Samorządu Terytorialnego Wspólnota, podsumowującym wydatki inwestycyjne w latach 2018-2020 w kategorii Miasta Powiatowe.

Nagrodę podczas XIX Samorządowego Forum Kapitału i Finansów odebrał Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jest to w ostatnich miesiącach kolejne wyróżnienie poddębickiego samorządu. Wcześniej Miasto Gorących Źródeł okazało się zwycięzcą Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce 2020.

W opracowanym przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego rankingu Wspólnoty brano pod uwagę całość wydatków majątkowych w okresie 2018-2020.
– Ten czas to ogromny wysiłek Gminy w pozyskiwaniu środków oraz realizacja zadań z udziałem funduszy zewnętrznych. Poddębice nie mają takiego położenia jak Stryków, który znajduje się na skrzyżowaniu autostrad, czy Gmina Kleszczów na terenie której funkcjonuje kopalnia węgla brunatnego oraz elektrownia. Sąsiedni Uniejów dysponuje odwiertem wykonanym w 1979 roku. Tymczasem w Poddębicach przedsięwzięcia geotermalne trzeba było prowadzić od zera. Nie mieliśmy nawet odwiertu i dopiero jego budowa w  2010 roku dała możliwość realizacji inwestycji oraz rozwoju Gminy – mówi Burmistrz Piotr Sęczkowski.

W gronie liderów inwestycji Poddębice znalazły się głównie dzięki rewitalizacji kompleksu geotermalnego, modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej, budowie nowych dróg, które stanowią krwiobieg gospodarki. Rozpoczęta w zeszłym roku ofensywa drogowa gminy trwa. Jednocześnie budowanych było aż dziesięć dróg.

– To wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie współpraca z miejskimi radnymi oraz dobrze przygotowane wnioski przez pracowników urzędu. Te działania przyniosły efekt w postaci drugiego miejsca w rankingu Wspólnoty – dodaje Burmistrz.

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego