Poddębiccy funkcjonariusze wzięli udział w wyzwaniu na rzecz Krzysztofa Sobieraja

0
20
views

Od niespełna dwóch tygodni trwa internetowe wyzwanie mające na celu wsparcie potrąconego podczas pełnienia służby przez samochód młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja, funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach. Challenge polega na wsparciu zbiórki pieniędzy, wykonaniu pompek oraz nominacji kolejnych jednostek. Poddębiccy policjanci dołączyli do akcji.

Nominację do wyzwania mundurowi otrzymali od funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dalikowie. Do kolejnego wyzwania policjanci nominowali Komendę Powiatową Policji w Zgierzu, Komendę Powiatową Policji w Turku oraz Oddział Prewencji Policji w Łodzi. Każdego, kto pragnie pomóc w zebraniu środków na rehabilitację Krzysztofa odsyłamy do zbiórki: https://zrzutka.pl/z/sobierajkrzysztof

Przypominamy również o możliwości przekazania 1,5 procent podatku Krzysztofowi:

 

Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy 1,5%: 0473728 Krzysztof
Każdy gest dobrej woli będzie wspaniałym darem dla Krzyśka!
starszy sierżant Alicja Bartczak

Krzysiek potrzebuje pomocy, aby odzyskać sprawność!

To miał być zwykły dzień w pracy. Niestety podczas wykonywania obowiązków służbowych doszło do tragicznego wypadku! W związku z poważnym potrąceniem przez kierującego, który bez skrupułów wjechał w interweniującego policjanta, Krzysiek potrzebuje wsparcia, żeby walczyć o powrót do zdrowia. Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1,5% podatku Krzysztofowi.

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach został dotkliwie potrącony przez samochód, w wyniku czego doszło do poważnych obrażeń ciała oraz urazu wielonarządowego. Ta jedna chwila zaważyła o życiu i przyszłości Krzyśka! W stanie krytycznym policjanta przewieziono do szpitala, gdzie walczono o jego życie. Żaden z lekarzy nie potrafił określić czy uda się go uratować! Jednak Krzysiek to młody i silny mężczyzna. Wygrał walkę o życie, a teraz zaczął walkę o zdrowie… Aby mieć szansę na odzyskanie choć części utraconego życia, potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Ta jednak jest niezwykle kosztowna, dlatego prosimy o pomoc! Prosimy, podaruj swój 1,5% podatku Krzysztofowi.
Numer KRS: 0000396361
Cel szczegółowy 1,5%: 0473728 Krzysztof
Każdy gest dobrej woli będzie wspaniałym darem dla Krzysia.

Starszy sierżant Alicja Bartczak

 

 

Kodeks właściciela psa. Jakie są jego obowiązki?

Posiadanie czworonoga, to nie tylko ogromna przyjemność, ale przede wszystkim wielka odpowiedzialność. Dlatego przypominamy o przepisach, które powinien znać każdy właściciel psa oraz kilka innych rad, które mogą przydać się podczas spaceru z czworonogiem. Za zwierzę odpowiada właściciel!

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt: „Kto utrzymuje zwierzę domowe, ma obowiązek zapewnić mu pomieszczenie chroniące je przed zimnem, upałami i opadami atmosferycznymi, z dostępem do światła dziennego, umożliwiające swobodną zmianę pozycji ciała, odpowiednią karmę i stały dostęp do wody. Uwięź, na której jest trzymane zwierzę, nie może powodować u niego urazów ani cierpień oraz musi mu zapewnić możliwość niezbędnego ruchu”.
Dlatego trzymanie psa w ciemnym i zamkniętym kojcu może być uznane za znęcanie się nad zwierzęciem, tak samo jak niezapewnienie mu dachu nad głową i odpowiedniego zabezpieczenia przez niską lub wysoką temperaturą. Nie ma co ukrywać, że większość czworonogów najlepiej czuje się na otwartej przestrzeni i do tego w towarzystwie człowieka. Pozostawienie psa samego i niesocjalizowanie go może wpłynąć na jego rozwój, a także rodzić agresję.
Istotnym problem – głownie w okresie zimowym – są bezdomne zwierzęta, w tym głównie psy. Pamiętać należy, że wszystkie psy w większości przypadków mają swoich właścicieli, a pojawiające się „bezdomne psy”, to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane przez właściciela. W przypadku, gdy właściciel wałęsającego się psa jest znany, należy fakt ten zgłosić Policji, która ma prawo nałożyć mandat na nieodpowiedzialnego właściciela zwierzęcia.
Gdy pies jest agresywny i atakuje mieszkańców?
Miasto/Gmina ma ustawowy obowiązek podęcia interwencji za pośrednictwem podmiotu, z którym ma podpisaną umowę, wyłapania zwierzęcia i odwiezienia go do schroniska. Przypadki faktycznie bezdomnych psów (nieagresywnych) należy zgłaszać telefonicznie lub osobiście w godzinach pracy Urzędów Miasta/Gminy lub całodobowo telefonicznie Policji. Przekazując zgłoszenie należy podać miejsce przebywania zwierzęcia w danej chwili, określić ilość zwierząt oraz ich wielkość. Wpłynie to niewątpliwie na jakość i skuteczność podejmowanej interwencji.
Przypadki psów agresywnych, atakujących przechodniów należy zgłaszać na Policję, która podejmując interwencję, powiadomi też lekarza weterynarii, działającego na zlecenie Miasta/Gminy lub podmiot działający na jej rzecz.
Ważne jest by właściciele zwierząt pamiętali o swoich obowiązkach, a w szczególności:

  • prowadzeniu psów poza swoimi posesjami na smyczy,
  • nie wprowadzaniu psów i innych zwierząt do obiektów użyteczności publicznej chyba, że w obiekcie taki zakaz nie obowiązuje,
  • o stałym dozorze nad psami i innymi zwierzętami domowymi,
  • nie wprowadzaniu psów na teren placów zabaw.

Zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – przy pomocy tego narzędzia można zgłosić przypadki znęcania nad zwierzętami lub wałęsające się bezpańskie psy. Wystarczy wejść na stronę KMZB lub pobrać aplikację na telefon.
Pamiętajmy, że nasz najwierniejszy przyjaciel może nam sprawić niemałe kłopoty, dlatego warto stosować się do zasad, które mogą nas uchronić przed ewentualnymi problemami.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

Czekasz na przesyłkę i dostałeś sms, aby uzupełnić dane adresowe? Nie klikaj w podesłany link, to oszustwo!

„…Twoja paczka została wstrzymana z powodu braku numeru ulicy na paczce. Zaktualizuj informacje o wysyłce klikając w link https://….”. Jeśli otrzymaliście SMS-a o takiej treści. Bądźcie ostrożni! To oszustwo!

Schemat działania cyberoszustów opiera się na masowej wysyłce wiadomości SMS z informacją o rzekomych problemach z dostarczeniem przesyłki z powodu braku numeru ulicy.  Starają się oni nakłonić internautów do uzupełnienia danych online na fałszywej stronie, łudząco przypominającej prawdziwą stronę firmy kurierskiej.
Pamiętaj,  jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do autentyczności otrzymanego SMS-a, skontaktuj się bezpośrednio z firmą lub instytucją, którą ma reprezentować nadawca. Użyj oficjalnego numeru telefonu lub adresu e-mail z ich strony internetowej, nie korzystaj z danych podanych w SMS-ie.

Jeżeli otrzymałeś podejrzane wiadomości e-mail lub SMS — zgłoś je do CERT Polska (CSIRT NASK). Można to zrobić używając w swoim telefonie funkcji „przekaż” albo „udostępnij”, przesyłając treść otrzymanej wiadomości pod numer telefonu 799 448 084. Wiadomość trafi do analityków CERT Polska, którzy zdecydują o dopisaniu podejrzanej domeny do listy ostrzeżeń. Twoje zgłoszenie może pomóc ochronić innych użytkowników!

Zasady zgłaszania podejrzanych wiadomości do CERT Polska

  • Zapisz numer CERT Polska 799 448 084 w telefonie, aby mieć go zawsze pod ręką;
  • Z jednego numeru możesz zgłosić maksymalnie 3 wiadomości w ciągu 4 godzin;
  • Każde zgłoszenie jest dokumentowane i weryfikowane przez operatorów CERT Polska;
  • Numer służy do zgłaszania prób wyłudzeń internetowych (phishingu, fałszywych aplikacji);
  • Przekaż całą wiadomość w oryginalnej formie — nie wycinaj odnośnika ani treści.

Działajmy Razem.
Każda osoba może również pomóc w walce z oszustami. Wystarczy przekazać te rady  swojej rodzinie oraz znajomym. Dzięki temu w porę zorientują się o próbie oszustwa i nie stracą pieniędzy. Będą wiedzieli jak postąpić.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ