PIJANY KIEROWCA WJECHAŁ W TYŁ POJAZDU

0
31
views

61-letni kierowca audi uderzył w tył opla skręcającego na stację paliw. Mężczyzna był pijany, miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

8 marca 2021 roku tuż po godzinie 15:00 poddębiccy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na drodze wojewódzkiej numer 703 w miejscowości Truskawiec. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 32-letnia kierująca samochodem marki Opel Zafira, wykonując manewr skrętu w prawo na teren stacji paliw, została uderzona w tył przez jadący za nią pojazd marki Audi A3. Na szczęście nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 61-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Sprawca stracił prawo jazdy. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierujący stanowią poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli Policji i licznych działań prewencyjnych, wciąż zdarzają się osoby, które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że alkohol spowalnia reakcje, obniża koncentrację, powoduje błędną ocenę szybkości jazdy, odległości, a także własnych umiejętności. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

 

REGIONALNY INTERWENCYJNY TELEFON ZAUFANIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Od 20 kwietnia 2020 r. został uruchomiony Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Projekt finansuje Samorząd Województwa Łódzkiego – Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi. Pod numerem 726 611 611 oraz w mediach społecznościowych – na Messengerze i Snapchacie, przez siedem dni w tygodniu dzieci i młodzież mogą uzyskać wsparcie specjalistów – terapeutów, psychologów, pedagogów, interwentów kryzysowych. Służą oni pomocą i radą młodym ludziom, którzy nie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych. Jedną z takich sytuacji może być czas, w jakim się wszyscy znaleźliśmy, dotyczący ograniczeń w związku z epidemią koronawirusa.

Telefon działać będzie najprawdopodobniej do końca 2021 roku
Infolinia: 726 – 611 – 611 działa codziennie w godzinach 15.00 – 18.00
W kontakcie na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj) codziennie w godzinach 18.00 – 21.00″

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ