PIJANI KIEROWCY-OGROMNE ZAGROŻENIE NA DRODZE

0
27
views

Pomimo licznych akcji i kampanii społecznych nadal zdarzają się kierowcy, którzy decydują się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol. Tylko w zeszły weekend policjanci zatrzymali cztery osoby, które kierowały po alkoholu. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

25 września 2021 roku policjanci z poddębickiej komendy pojechali na miejsce zdarzenia drogowego do którego doszło na terenie gminy Zadzim. Jak ustalili funkcjonariusze, 39-letni kierujący pojazdem marki Renault Megane cofając, uderzył w stojący za nim pojazd marki Toyota Corolla. W trakcie rozmowy kierujący toyotą, wyczuł od 39-latka woń alkoholu, w związku z tym wyjął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, okazało się, że mężczyzna był pijany. W organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Tego samego dnia, na terenie gminy Zadzim doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Tam, 48-letnia kierująca oplem, straciła panowanie nad pojazdem, wjechała do przydrożnego rowu i uderzyła w drzewo. W zdarzeniu ucierpiały dwie pasażerki samochodu, które odniosły obrażenia ciała i trafiły do szpitala. Policjanci szybko ustalili, dlaczego mieszkanka Łodzi doprowadziła do zdarzenia. Kobieta była kompletnie pijana. W jej organizmie znajdowało się blisko 1,5 promila alkoholu. Kiedy policjanci sprawdzili jej dane w policyjnej bazie, okazało się, że 48-latka nie posiada uprawnień do kierowania.

26 września 2021 roku o godzinie 8:45 w Poddębicach, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli pojazd marki Skoda Octavia. Podczas legitymowania policjanci wyczuli od kierującego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 25-latek był pijany. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Po południu, na terenie gminy Dalików, została zatrzymana kolejna nietrzeźwa kierująca. Dyżurny poddębickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że trasą Brudnów-Budzynek jedzie pojazd marki BMW, tzw. „wężykiem”. Na miejsce został skierowany patrol policji. W miejscowości Budzynek, mundurowi zauważyli opisany w zgłoszeniu pojazd. Za kierownicą siedziała 49-letnia kobieta. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 3 promile.

Przypominamy, że jazda w stanie nietrzeźwości to przestępstwo.

Zgodnie z zaostrzonymi przepisami, kto znajduje się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeżeli sprawca był już wcześniej prawomocnie skazany za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Ponadto przepisy podwyższyły dolną i górną granicę okresu, na jaki orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów, z 1 roku do 3 lat i z 10 do 15 lat. Recydywistom prawo jazdy zabierane jest dożywotnio.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ