Obserwuj nas na Facebook

Odpowie za próbę zabójstwa policjanta

Wspólne działania funkcjonariuszy komend w Poddębicach i Łasku przy wsparciu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi doprowadziły do zatrzymania podejrzanego o umyślne potrącenie policjanta, a także czynną napaść na łaskich funkcjonariuszy. 40-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa miała swój początek 6 stycznia 2024 roku w Poddębicach przy ulicy Łódzkiej. Wówczas to młodszy aspirant Krzysztof Sobieraj – funkcjonariusz ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach około godziny 23:15 podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego, który przekroczył dozwoloną prędkość. Siedzący za kierownicą skody fabii mężczyzna, zamiast dostosować się do poleceń wydawanych przez policjanta i zjechać na pobocze, przyspieszył uderzając w funkcjonariusza, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.

Natychmiast współpatrolowiec udzielił pierwszej pomocy swojemu koledze, wezwał na miejsce pogotowie i powiadomił dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji. Potrącony policjant w stanie ciężkim trafił do jednego z łódzkich szpitali, gdzie do dziś walczy o życie.

Niezwłocznie, policjanci z Wydziału Kryminalnego poddębickiej jednostki oraz funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi podjęli czynności mające na celu odnalezienie sprawcy potrącenia.Kilka godzin po zdarzeniu, dyżurny łaskiej komendy otrzymał informację, że na terenie kompleksu leśnego w Kwiatkowicach płonie pojazd, który mógł uczestniczyć w opisywanym wcześniej zdarzeniu. Wstępne ustalenia wskazywały, że jest to pojazd marki Skoda Fabia, którego właścicielem jest mieszkaniec powiatu pabianickiego. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania wspomnianego mieszkańca. Wszystko wskazywało bowiem, że skoda została umyślnie podpalona, a jej właściciel oddalił się przed przybyciem mundurowych. Około godziny 23:50 na jednym z duktów leśnych łascy funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Gdy policjanci podjęli próbę interwencji mężczyzna stał się agresywny i dopuścił się czynnej napaści na funkcjonariusza policji oraz uszkodził siekierą radiowóz. 40-latek został obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że był to właściciel spalonego pojazdu. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu przez Prokuraturę Rejonową w Łasku zarzutu usiłowania zabójstwa. Jest to przestępstwo zagrożone karą dożywotniego pozbawienia wolności.

10 stycznia 2024 roku decyzją Sądu Rejonowego w Łasku podejrzany został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna usłyszał także zarzut czynnej napaści na dwóch innych funkcjonariuszy Policji i zniszczenia radiowozu.

Przypominamy,  że cały czas trwa zbiórka krwi na rzecz młodszego aspiranta Krzysztofa Sobieraja. Dodatkowo, została uruchomiona zbiórka internetowa na pokrycie kosztów rehabilitacji rannego policjanta. . Aby pomóc należy wejść na stronę https://zrzutka.pl/z/sobierajkrzysztof i wpłacić dowolna kwotę. Za każde wsparcie dla funkcjonariusza dziękujemy.

 

Pomożmy Krzysztofowi wrócić do zdrowia

Nasz kolega Krzysztof wstąpił do służby, aby pomagać innym, a teraz sam potrzebuje pomocy… Jako policjant angażował się w powierzone mu obowiązki, nie pozostawiając nikogo w potrzebie. W związku z poważnym potrąceniem przez kierującego, który bez skrupułów wjechał w interweniującego policjanta, Krzysztof potrzebuje wsparcia, żeby walczyć o powrót do zdrowia. Krzysiek to także kochający mąż i troskliwy tata dwuletniego Wojtusia. Pomóżmy naszemu koledze wygrać tę walkę!

Zwracamy się z prośbą o wsparcie dla naszego kolegi- policjanta Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach mł.asp. Krzysztofa Sobieraja, który 6 stycznia 2024 roku w trakcie wykonywania czynności służbowych został potrącony przez pojazd, a sprawca uciekł z miejsca zdarzenia. Nieprzytomny funkcjonariusz z urazem klatki piersiowej i twarzoczaszki został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł zabieg operacyjny. Jego życie jest nadal zagrożone. Krzysiek to policjant, który zawsze był gotów nieść pomoc każdemu, kto jej potrzebował i nikogo nie zostawiał w potrzebie… teraz sam potrzebuje wsparcia!
Jego droga do powrotu do zdrowia będzie wymagała intensywnej rehabilitacji.
W związku z tym, bardzo prosimy o pomoc dla naszego kolegi. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Każda wpłata jest ogromnym wsparciem dla naszego funkcjonariusza i rodziny. W domu na Krzysztofa czeka żona Justyna i dwuletni synek Wojtuś, który mocno tęskni za tatą…
Wspólnymi siłami możemy pomóc osobie, która od ponad 9 lat każdego dnia dbała o nasze bezpieczeństwo. Czas by dobro, którym obdarował tak wiele osób, wróciło do niego. Za każde wsparcie, wpłatę i udostępnienie wpisu – bardzo dziękujemy!
Wasza hojność i pomoc w tym trudnym czasie są nieocenione.

Prosimy, wejdź na stronę: https://zrzutka.pl/z/sobierajkrzysztof i wpłać dowolną kwotę.

Każda wpłata, nawet ta najmniejsza, ma ogromną wartość! Wspólnie możemy więcej. W imieniu Krzysztofa już teraz dziękujemy za każdy gest wsparcia.

starszy sierżant Alicja Bartczak

 

Zbiórka krwi w Poddębicach na rzecz naszego kolegi Krzysztofa Sobieraja

Zapraszamy do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w najbliższy piątek, 12 stycznia 2024 roku od godz. 10 do godz. 13 na terenie Poddębickiego Centrum Zdrowia. Wejście do ośrodka od ul. Mickiewicza- budynek poradni gruźlicy i choroby płuc. Dziękujemy za okazaną pomoc.

starszy sierżant Alicja Bartczak

  • Plakat informujący o zbiórce krwi.

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego