Obserwuj nas na Facebook

Odmrażanie gospodarki. Otwarcie siłowni na jakich zasadach?

Siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte w kolejnym etapie odmrażania gospodarki. Nie oznacza to powrotu do ćwiczeń, jakie znamy sprzed pandemii. Będzie obowiązywał reżim sanitarny, a to oznacza sporo ograniczeń.

Zakazane używanie suszarek do włosów, sauny i spa zamknięte, a prysznice być może wyłączone z użycia. Wstęp możliwy dla ograniczonej liczby osób, zależnej od wielkości siłowni. Jak czytamy w „Wyborczej”, tak prawdopodobnie będą wyglądać kluby fitness po ponownym otwarciu.

Siłownie mogą zostać otwarte już 1 czerwca, w ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki. Szczegóły rząd ma ogłosić jeszcze w środę. Resort rozwoju konsultował się w tej sprawie z dużymi sieciami siłowni, dlatego przecieki tych rozmów trafiają do mediów. Po nowemu na siłowniach podstawą ma być zachowanie społecznego dystansu.

Jak powiedział w rozmowie z „Wyborczą” Tomasz Groń, dyrektor zarządzający Benefit Systems Oddział Fitness, w salach do zajęć pojawią się specjalne oznaczenia na podłogach, tak aby ćwiczący zachowywali od siebie odległość dwóch metrów. Tam, gdzie nie da się tego zrobić, co druga maszyna zostanie wyłączona.

Ograniczona zostanie także liczba osób, które w tym samym czasie będą mogły ćwiczyć w danym obiekcie. Podobnie jak przy sklepach wielkopowierzchniowych, decydowała będzie wielkość danego klubu. Będzie to zależne od jego wielkości, rozważane jest od 10 do 15 mkw. na osobę.

Jak wyjaśnia Tomasz Groń z Benefitu, na siłownię trzeba będzie obowiązkowo przynieść własny ręcznik i z nim ćwiczyć, to samo tyczyć się będzie mat na zajęciach jogi. Liczba drobnego sprzętu do ćwiczeń zostanie ograniczona, bo ten trudno jest dezynfekować.

Właściciele niektórych siłowni i klubów fitness zakładają wydłużenie godzin pracy, ze względu na ogromne zainteresowanie klientów, a z drugiej strony – limity, które będą obowiązywały.

źródło: money.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako