Nowe Strażackie KGW w Kazimierzewie

0
21
views

W sobotnie popołudnie, 25 listopada br., Strażackie Koło Gospodyń Wiejskich w Kazimierzewie oficjalnie zainaugurowało swoją działalność. Członkowie koła na pierwsze spotkanie zaprosili wielu gości, a wśród nich przedstawicieli samorządu naszej gminy na czele z Wójtem Gminy Zadzim – Krzysztofem Woźniakiem i Przewodniczącym Rady Gminy – Mariuszem Warychą. Podczas spotkania zapewniano, że działalność KGW będzie obfitować w szereg ciekawych inicjatyw.

Nowo powstałej organizacji życzymy prężnego rozwoju, wielu sukcesów w społecznej działalności oraz dobrej współpracy z innymi podmiotami i społecznością lokalną naszej gminy.

Koncert – „Niepodległość Polski z bliska”

W niedzielę, 26 listopada br.,w zadzimskim kościele pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy odbył się koncert patriotyczny pod dyrekcją Sebastiana Sikory – muzyka pochodzącego z Wieruszowa.

W czasie wydarzenia wystąpiły połączone chóry: Cantiamo Tutto z Wrocławia, Con Passione z Wrocławia, Con Grazia z Czastar oraz Wrocławska Orkiestra Kameralna. Zgromadzeni wysłuchali wiele pięknych utworów patriotycznych i o tematyce sakralnej.

Koncert w Zadzimiu to kolejne muzyczne spotkanie z cyklu koncertów dofinansowanych ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

źródło: Gmina Zadzim

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ