NIETRZEŹWY ROWERZYSTA UDERZYŁ W SAMOCHÓD

0
40
views

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego w miejscowości Wilczków na terenie gminy Poddębice. Cyklista pod wpływem alkoholu uderzył w jadący samochód. 68-latek został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala.

2 listopada 2022 roku o godzinie 15:48 do poddębickiej jednostki wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym. Policjanci na miejscu ustalili, że na prostym odcinku drogi rowerzysta zjechał na przeciwległy pas, uderzył w przemieszczający się pojazd, po czym upadł na jezdnię. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że 68-letni poddębiczanin miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Cyklistę przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do placówki medycznej. 35-latek kierujący oplem był trzeźwy.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe, o czym przekonują się osoby łamiące przepisy.

Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ