„LINIA NADZIEI” POD NUMEREM TELEFONU 600 100 260

0
18
views

Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom „Nadzieja” zajmuje się min. problematyką osób zaginionych, szczególnie dotyczących zaginięcia dziecka. Od 2017 roku ściśle współpracują z Komendą Główną Policji w zakresie profilaktyki zaginięć oraz prowadzenia bezpośrednich działań poszukiwawczych.

W obecnym czasie epidemii, kiedy część osób wykonuje pracę zdalną, a dzieci uczą się w domach, może dochodzić do częstszych niż zwykle eskalacji konfliktów rodzinnych. W takich sytuacjach młodzież może podejmować decyzje o ucieczkach z domu, a skutki tego typu ryzykownej decyzji mogą być różne. W takiej sytuacji pomocny może być kontakt ze Stowarzyszeniem Pomocy Rodzinom „Nadzieja”, która uruchomiła numer interwencyjny 600 100 260 – „LINIA NADZIEI” jest to projekt współfinansowany przez MSWIA.

Jest to linia bezpłatna, całodobowa skierowana dla:

1. rodziców, prawnych opiekunów, członków rodzin – którzy mogą zgłosić zaginięcie dziecka oraz otrzymać pomoc w sytuacji zaginięcia lub ucieczki dziecka,

2. dzieci i młodzieży, które potrzebują wsparcia,

3. każdy człowiek, który posiada informacje o zaginionym.

Pomocy oraz wsparcia udzielają kwalifikowani specjaliści: psycholog, ratownik medyczny, czy prawnik. Nigdy nie trać nadziei !

Więcej informacji na stronie:  https://www.linianadziei.pl/o-nas/  lub   https://www.facebook.com/linianadziei/

Aplikacja LINIA NADZIEI powstała w ramach projektu „Prowadzenie telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci w roku 2020”.  Jest to bezpłatna aplikacja, która wspomaga działania prowadzone w sytuacji zaginięcia dzieci lub młodzieży. Za pośrednictwem aplikacji użytkownicy informowani są na bieżąco między innymi o efektach prowadzonych poszukiwań. Dodatkowo za pośrednictwem aplikacji można uzyskać informacje dotyczące postępowania w przypadku odnalezienia osoby zaginionej, w tym także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.

Więcej czytaj na:

http://https://www.linianadziei.pl/aplikacja-mobilna/,

lub:

https://cpoz.policja.pl/cha

 

POMOC DLA BEZDOMNYCH – NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

Jak pomóc bezdomnym, szczególnie w okresie zimowym? Co możemy zrobić i gdzie mamy skierować człowieka pozbawionego schronienia? Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi przygotowało plakat z informacjami o placówkach świadczących pomoc dla osób bezdomnych na terenie województwa łódzkiego.

Niesienie pomocy osobom bezdomnym, starszym oraz mieszkającym samotnie i niezaradnym życiowo stanowi jedno z głównych działań nie tylko wielu instytucji pomocowych, ale również Policji. Bezdoność to niezwykle złożony problem, a osoby nią dotknięte przechodzą przez szereg traumatycznych przeżyć. Z tego powodu pomoc, jaką należy im ofiarować, powinna być przemyślana i jak najbardziej profesjonalna. Jak pomóc bezdomnym? Co możemy zrobić i gdzie mamy skierować człowieka pozbawionego schronienia?

Policjanci podczas patroli zwracają szczególną uwagę na pustostany, ogródki działkowe, altanki, miejsca, gdzie mogą szukać schronienia i nocować bezdomni. Oferują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach.

Zadania te realizowane są w głównej mierze przez dzielnicowych, którzy bardzo dobrze znają swoje rejony służbowe. Codzienne interwencje, szczególnie te w okresie zimowym, pokazują jak wiele osób bezdomnych potrzebuje pomocy. Stąd też niezbędne w tym zakresie jest zrozumienie, doświadczenie i współpraca służb mundurowych, ratunkowych i pomocowych.

W okresie jesienno-zimowym służby intensyfikują swoje działania, aby jeszcze skuteczniej docierać z informacją na temat możliwości pomocy oraz zachęcać takie osoby do skorzystania ze schronienia.

Policjanci apelują:

W przypadku zauważenia osoby, która może potrzebować pomocy nie zwlekać z powiadomieniem odpowiednich służb. Nie należy także przechodzić obojętnie obok osób znajdujących się pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze reagują na każde zgłoszenie i niejednokrotnie to właśnie jeden telefon może zadecydować o życiu drugiego człowieka. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś narażony jest na wychłodzenie organizmu.

Informacje na temat placówek zajmujących się pomocą osobom bezdomnym, można uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer 987 czynny całą dobę.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ