Lekcje od września. Są wytyczne sanepidu

0
47
views

GIS przygotował wstępne założenia w sprawie powrotu do szkół. Nie będzie obowiązkowych maseczek, czy jednoosobowych ławek.

Na razie mowa o wstępnych wytycznych. Ostateczne zasady nauki w szkołach po pierwszym września poznamy na ok. dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Według wstępnych założeń, uczniowie nie będą musieli nosić maseczek cały czas. Będą je zakładać jedynie podczas większych zgromadzeń, np. apeli.

Sanepid chce też wdrożenia szybkich procedur informowania rodziców o tym, że dziecko ma infekcję.

Taki uczeń powinien zostać odizolowany i rodzic powinien go odebrać ze szkoły. Powinna być gorąca linia z każdym rodzicem – mówi rzecznik GIS Jan Bondar, cytowany przez RMF 24.

W przypadku wykrycia w szkole koronawirusa decyzję o ewentualnym zamknięciu placówki ma podejmować dyrektor i powiatowy inspektor sanitarny.

Specjalną ochroną mają zostać objęci starsi nauczyciele, szczególnie narażeni na niebezpieczeństwo związane z zakażeniem. Będą zwolnieni z zajęć wymagających kontaktu z dużą grupą, zajęć świetlicowych czy dyżurów na korytarzach.

Będą za to obowiązkowo nosić maseczki i rękawiczki.

Jak mówił na antenie RMF FM wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, na razie ministerstwo rekomenduje powrót do szkół od 1 września. Nie wiadomo jednak jak sytuacja będzie wyglądać tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.

– To będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która jest dynamiczna. Ta decyzja będzie podjęta już pod koniec sierpnia – tydzień czy dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego – powiedział Kraska.

źródło: money.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ