KAŻDY NIETRZEŹWY ZA KIEROWNICĄ POJAZDU JEST POTENCJALNYM ZABÓJCĄ NA DRODZE

0
35
views

Policjanci z Poddębic uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy passata. Mężczyzna jechał przez miejscowość Izabela, gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. W trakcie interwencji okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało, że miał prawie 3,5 promile alkoholu w organizmie. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

27 lipca 2020 roku funkcjonariusze  z poddębickiej komendy, wieczorem, zatrzymali do kontroli drogowej samochód  marki VW Passat. Podczas legitymowania funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu.Badanie alkomatem wykazało prawie 3,5 promila w organizmie. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 38-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Alkohol jest substancją psychoaktywną bardzo silnie oddziaływującą na organizm ludzki, przede wszystkim spowalnia działanie układu nerwowego, w wyniku czego osoba będąca pod wpływem alkoholu traci zdolność prawidłowej percepcji bodźców wysyłanych zarówno przez sam organizm jak i tych, które docierają z zewnątrz. Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, uniemożliwia bezpieczne uczestnictwo w ruchu drogowym i jest prawnie zabroniona.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, są tam również inni uczestnicy ruchu drogowego i od nas również zależy ich bezpieczeństwo.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ