Konkurs recytatorski poświęcony Marii Konopnickiej

Hufiec ZHP Uniejów im. Marii Konopnickiej wyszedł z propozycją konkursu recytatorskiego skierowanego do dzieci i młodzieży poświęconego patronce Marii Konopnickiej. Dzieci i młodzież mają możliwość wykazania się swoimi talentami recytatorskimi i znajomością utworów Marii Konopnickiej. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności aktorskich i recytatorskich.

Postać poetki jest silnie związana z hufcem w Uniejowie, chociażby przez to, że nosi jej imię. Komenda Hufca Uniejów chce poprzez konkurs upamiętnić życie i twórczość poetki. Uczestnicy biorący udział w konkursie zaprezentują dwa utwory poetyckie, w tym jeden poetki. Konkurs odbędzie się 4 marca (piątek) 2022 r. o godz. 11.00 w Starostwie Powiatowym w Poddębicach.

Wszyscy zainteresowani udziałem w konkursie mogą zapoznać się z regulaminem zamieszczonym pod linkiem: Regulamin, w  którym znajdują się także załączniki w postaci karty zgłoszenia i oświadczeń dla osób, które nie ukończyły 18. roku życia oraz o dobrym stanie zdrowia, nie występowania choroby zakaźnej Covid-19.

 

62. Ogólnopolska Konferencja Ochrony Roślin Sadowniczych

3 lutego 2022 roku Instytut Ogrodnictwa – Państwowy Instytut Badawczy organizuje w formule hybrydowej 62. Ogólnopolską Konferencję Ochrony Roślin Sadowniczych „Ochrona roślin sadowniczych w obliczu strategii Europejski Zielony Ład”.

Sesja stacjonarna konferencji odbędzie się w Gmachu Głównym IO-PIB przy ul. Pomologicznej 18 w Skierniewicach (liczba miejsc ograniczona). W sesji online będzie mógł uczestniczyć każdy chętny.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: ewelina.szczechowicz@inhort.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Bieżące komunikaty dotyczące konferencji będzie można znaleźć na stronie internetowej: www.inhort.pl .

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Program Konferencji

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS