Obserwuj nas na Facebook

KOMUNIKAT DLA INTERESANTÓW ZGŁASZAJĄCYCH SIĘ W SPRAWACH SKARG I WNIOSKÓW

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywołanej przez koronawirusa, dbając o Państwa zdrowie i bezpieczeństwo, zaleca się ograniczenie osobistych wizyt w Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach, związanych ze składaniem skarg i wniosków. Powyższe dotyczy także przyjęć interesantów przez Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach (lub jego Zastępcę) realizowanych w sprawach skarg i wniosków w każdy wtorek w godz. 15:00 – 17:00.

W tej sytuacji informujemy, iż wniesienie skarg i wniosków możliwe jest również za pośrednictwem poczty, przy pomocy środków technicznych – telegramem, faksem na numer 047 845-22-00, jak również za pośrednictwem Internetu na adres mailowy komendant@poddebice.ld.policja.gov.pl.

Każda korespondencja kierowana do Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach zostanie załatwiona zgodnie z właściwością.

 

POLICYJNY „WODNIAK” RUSZYŁ Z POMOCĄ

Funkcjonariusz z patrolu wodnego poddębickiej komendy pomógł mężczyźnie, którego kajak wywrócił się na wodach Zbiornika Jeziorsko. Wędkarz twierdził, że zaskoczyła go fala. Nie był w stanie samodzielnie dopłynąć do brzegu. Policjant bezpiecznie przetransportował kajakarza na brzeg.

W niedzielne popołudnie 30 sierpnia 2020r. zaniepokojona kobieta powiadomiła policjanta z patrolu wodnego, że utraciła kontakt z mężem, który wypłynął kajakiem na Zalew Jeziorsko aby łowić ryby. Policjant na co dzień służy w komendzie powiatowej w Sieradzu, a w ramach współpracy patrolował zalew na terenie działania KPP Poddębice. Funkcjonariusz natychmiast podjął poszukiwania kajakarza. W odległości około 1,5 km od brzegu zauważył wywrócony kajak, a obok w wodzie mężczyznę. Czas odgrywał ważną rolę, bo mężczyzna nie miał kapoka. 56-latek nie był w stanie sam dopłynąć do brzegu. Policjant zabrał mężczyznę na pokład motorówki i odholował jego kajak do brzegu. 56-latek wyjaśnił, że gdy płynął kajakiem, nagle silny wiatr i wysoka fala wywróciły go do wody. Dzięki interwencji policyjnego „wodniaka” wszystko skończyło się szczęśliwie. Za brak kapoka mężczyzna został ukarany mandatem.

Na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – statek powinien być wyposażony w środki bezpieczeństwa zgodnie z wpisem w dokumencie rejestracyjnym lub dokumencie bezpieczeństwa statku. W przypadku, gdy statek nie posiada dokumentu rejestracyjnego lub dokumentu bezpieczeństwa (uproszczone świadectwo zdolności żeglugowej), powinien być wyposażony w środki bezpieczeństwa w liczbie odpowiadającej liczbie osób na nim przebywających. Za brak kapoków można zostać ukaranym mandatem w wysokości od 20 – 500 zł (na podstawie art. 62 pkt 2 ustawy o żegludze śródlądowej).

Policjanci i ratownicy wodni apelują aby wypoczywając nad wodą przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zdrowego rozsądku. Przebywanie pod wpływam alkoholu (lub innych środków o podobnym działaniu) w wodzie i nad wodą jest niedopuszczalne i wysoce niebezpieczne. Pamiętajmy, że brak kamizelki asekuracyjnej na sobie może skończyć się utonięciem.

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako