Kierowco zwolnij…kolejne zdarzenia drogowe

0
86
views

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach wyjaśniają okoliczności wypadku z udziałem motocyklistki. Kobieta została przewieziona do szpitala.

15 października 2019 roku około godz. 18:10  w miejscowości Księża Wólka na drodze wojewódzkiej nr 478 (gm. Pęczniew) doszło do zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem osobowym podczas wyjazdu z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocyklistce. Jednoślad uderzył w samochód. Kobietę przewieziono do szpitala. Kierowcy pojazdów byli trzeźwi.

Tego samego dnia około godziny 18:40 w miejscowości Niemysłów (gm.Pęczniew) doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący samochodem ciężarowym marki Iveco, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu. Mężczyzna utracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu, po czym samochód wywrócił się na bok. Kierowca z pasażerem nie wymagali pomocy medycznej. Kierowca pojazdu był trzeźwy.

 

Policja apeluje!

Nie przekraczaj dozwolonej prędkości –ZWOLNIJ !!!

Pamiętaj  o zachowaniu bezpiecznej odległości pomiędzy poruszającymi się pojazdami oraz zadbaj o stan oświetlenia w pojeździe.

Przy dojeżdżaniu do skrzyżowań i przejść dla pieszych oraz na zakrętach i wzniesieniach zwolnij i zachowaj szczególną ostrożność.

Nie wyprzedzaj na „trzeciego”.

Nie lekceważ znaku drogowego A-18b Uwaga dzikie zwierzęta – który ostrzega kierowcę, że ryzyko wtargnięcia dzikiego zwierzęcia na drogę jest większe niż w innych miejscach.

 

 

  • wypadek z udziałem motocyklistki w miejscowości Księża Wólka na terenie gminy Pęczniew.

 

Zdarzenia drogowe w powiecie poddębickim

Poddębiccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadków drogowych w miejscowości Poddębice oraz Powodów Trzeci. Rowerzystka oraz kierowca trafili do szpitala.

14 października 2019 roku około godziny 10:50 w Poddębicach na ulicy Zielonej doszło do potrącenia rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca pojazdem marki Opel nie zastosowała się do znaku A-7 – ustąp pierwszeństw przejazdu. Rowerzystka trafiła do szpitala w Poddębicach. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Tego samego dnia około godziny 15:00 w miejscowości Powodów Trzeci na terenie gminy Wartkowice doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem osobowym zjechał do przydrożnego rowu, następnie uderzył w betonowy przepust. Na miejscu pracowały służby ratunkowe.  Kierowcę pojazdu przetransportowano Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Łodzi.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Do zdarzeń drogowych dochodzi nawet przy ładnej pogodzie. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, należy zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Zawsze należy pamiętać o bezpieczeństwie własnym oraz innych uczestników ruchu, zachować ostrożność i obserwować otoczenie. Zachowanie koncentracji pozwoli uniknąć tragedii.

źródło: poddebice.policja.gov.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ