Obserwuj nas na Facebook

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły?

Dariusz Piontkowski zdradził szczegóły zakończenia roku

Minister Dariusz Piontkowski przekazał informację o tym, kiedy uczniowie wrócą do szkoły. Na konferencji prasowej minister edukacji narodowej zdradził też szczegóły ws. wyjazdów na wakacje i kolonie.

– Do 26 czerwca uczniowie będą odbywali zajęcia zdalnie. Taką decyzję podjęliśmy razem z panem premierem – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski przekazał nowe informacje

Szef MEN przypomniał, że od marca uczniowie odbywają zajęcia w formie elektronicznej. – Od dziś uruchomiliśmy konsultacje dla wszystkich dzieci w szkołach. Zdajemy sobie sprawę z tego, że części zajęć nie można przeprowadzić bez zajęć praktycznych czy spotkań z wychowawcą – dodał polityk.

Minister edukacji narodowej zaznaczył, że wszystkie szkoły, które będą powoli otwierały się na uczniów, zostaną zaopatrzone w środki ochrony osobistej. – Płyny do dezynfekcji będą w każdej placówce – podkreślił Piontkowski.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski o roku szkolnym 2020/2021

Minister edukacji narodowej mówił też o testach dla nauczycieli. – Będą one przeprowadzone wtedy, gdy Ministerstwo Zdrowia uzna, że istnieje poważne zagrożenie dla zdrowia wychowawców oraz uczniów – zaznaczył.

Na konferencji padło też pytanie o to, jak będzie wyglądała rekrutacja we wrześniu. – Na ten moment obserwujemy sytuację. Czekamy na dane z Ministerstwa Zdrowia. Na ten moment zakładamy, że we wrześniu będziemy mogli normalnie przyjąć dzieci w szkołach – podkreślił szef MEN.

Dariusz Piontkowski odniósł się także do apelu Rzecznika Praw Dziecka, by wszystkim uczniom podnieść ocenę o jeden stopień. – Pewnie część dzieci by tego chciała. Ja wolę, by uczniowie byli sprawiedliwie oceniani. To dla ich dobra i wierzę, że to się sprawdzi – odpowiedział.

Szef Ministerstwa Edukacji Narodowej podkreślił, że na ten moment bardzo pozytywnie ocenia zdalne nauczanie. – Wiem, że wielu nauczycieli będzie chciało wrócić do normalnego trybu nauczania. Czas epidemii nauczył nas korzystania z nowych technologii. Mam nadzieję, że od września, będziemy korzystali z tych technologii dodatkowo a nie pod przymusem – zaznaczył.

Kiedy uczniowie wrócą do szkoły? Dariusz Piontkowski o koloniach

Piontkowski mówił też o organizacji wyjazdów wakacyjnych. – Opublikowaliśmy informacje o tym, jak wypoczynek w okresie epidemii powinien być zarządzany. Musi być on przede wszystkim bezpieczny. Mamy wytyczne, które powinny spełnić organizacje, które będą organizowały wyjazdy – powiedział Dariusz Piontkowski.

Minister dodał, że w tym roku około 25 tysięcy dzieci będzie chciało wyjechać na kolonie i wyjazdy zorganizowane w kraju. – To głównie spowodowane jest sytuacją epidemiczną. Mamy przeznaczone na to 28 milionów złotych dotacji z ministerstwa – zaznaczył Piontkowski. – To w pierwszej kolejności pieniądze dla dzieci z rodzin zastępczych i wielodzietnych – dodał minister.

źródło: wp.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego