I Polskie Eliminacje do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon odbędą się w Uniejowie

1
77
views

 

 

 

Gmina Uniejów i Geotermia Uniejów organizują pierwszą edycję eliminacji do Mistrzostw Świata w Noszeniu Żon, które od 1992 r. odbywają się w Sonkajärvi w Finlandii. Impreza będzie organizowana przy okazji cieszącego się coraz większą popularnością Biegu EXTERMYNATOR.

Zawody odbędą się 2 czerwca 2018 roku na specjalnie przygotowanym torze, według wytycznych Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w Finlandii. Długość piaszczystego toru będzie wynosiła ponad 250 metrów i znajdą się na nim trzy przeszkody. W biegu mogą startować mężczyźni, którzy muszą pokonać trasę w jak najszybszym czasie, niosąc kobietę na plecach lub na rękach.

Kto może wziąć udział w eliminacjach?

Para – mężczyzna, który będzie niósł kobietę podczas biegu. Kobieta musi  mieć: ukończone  min. 17 lat i wagę min. 49 kg (jeśli waży mniej, to będzie obciążona takim ciężkim plecakiem, aby osiągnąć wymagana minimalną wagę. Jak zapowiadają organizatorzy nagrodzona zostanie nie tylko najszybsza, ale również najśmieszniejsza para oraz para, która ubrana będzie w najoryginalniejszy kostium.

Wkrótce więcej szczegółów w naszym dziale: co gdzie kiedy?

źródło: uniejow.net.pl

 

 

 

 

 

1 KOMENTARZ

  1. capas para nokia lumia 625 …that may be the end of this article. Here you will find some sites that we believe you will value, just click the hyperlinks over…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ