I Etap budowy osiedla w Uniejowie zakończony. Kolejny w przygotowaniu.

King Cross zakończył pierwszy etap budowy osiedla „Apartamenty Termalne” w Uniejowie. Kolejny w przygotowaniu. Będą kolejne bloki.

 

Do budynków z I etapu Osiedla Apartamentów Termalnych w Uniejowie wkrótce wprowadzą się pierwsi mieszkańcy. Deweloper, firma King Cross, otrzymała właśnie pozwolenie na użytkowanie pierwszej fazy projektu i rozpoczęto przekazywanie lokali właścicielom. Budowa trwała niecałe półtora roku. Deweloper zapowiada budowę kolejnego etapu. Osiedle jest kontynuacją inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez spółkę komunalną „Termy Uniejów”.

 

Nowe bloki w Uniejowie już gotowe
W ramach I etapu na nowym osiedlu powstało 5 nowoczesnych, jednoklatkowych budynków mieszkalnych z windami. W każdym z bloków na parterze i trzech piętrach znalazło się po 35 mieszkań. Najmniejsze mieszkania to salon połączony z aneksem kuchennym i sypialnia. Największe mają aneks z salonem i trzy pokoje. Większość mieszkań na parterze posiada własne ogródki.

Nasze apartamenty zapewniają komfort użytkowania, dzięki m.in. przestronnemu i dobrze oświetlonemu wnętrzu. Klienci cenią sobie również dodatkowy kran w łazienkach dostarczający gorącą leczniczą solankę ze źródeł termalnych – mówi Marcin Trybus, członek zarządu i dyrektor zarządzający grupy King Cross.

W ramach inwestycji powstała również ponadstandardowa liczba naziemnych miejsc parkingowych. Przestrzeń zewnętrzna osiedla została wypełniona zielenią i elementami małej architektury. W ramach inwestycji powstał także plac zabaw dla najmłodszych.

Rozpoczęcie drugiego etapu w dużej mierze będzie zależało od zainteresowania potencjalnych nabywców.

Powstaną kolejne bloki w Uniejowie
W drugiej części inwestycji powstaną 3 bloki mieszkalne, łącznie planowo 105 mieszkań o zróżnicowanym metrażu, w identycznym standardzie jak w pierwszej części osiedla.

Wszystkie mieszkania z I etapu zostały już sprzedane. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia budowy II etapu. Chcemy, by jeszcze w II kwartale 2022 r. rozpoczęła się budowa – mówi Trybus.

Mieszkania w nowej inwestycji będą miały nasłonecznione, przestronne balkony oraz przydomowe ogródki. Budynki zostaną wyposażone w windy, komórki. Kompleks zostanie otoczony dużą ilością zieleni.

Mapa przedstawia koncepcję całego osiedla z pięcioma, już istniejącymi, świeżo oddanymi blokami w jednej linii, i trzema, które mają zostać wybudowane.

Grupa King Cross jest jednym z największych deweloperów w Polsce inwestujących w nieruchomości, dawniej głównie centra handlowe, obecnie mieszkania oraz hotele.

Wstępnie cena to 6 tys. brutto za m2 powierzchni użytkowej mieszkania.

 

Zabierz do domu Betlejemskie Światło pokoju. Harcerze zapraszają mieszkańców

Jak co roku uniejowscy harcerze są strażnikami Betlejemskiego Światełka Pokoju. Tym razem, z uwagi na pandemię nie będą odwiedzać osobiście mieszkańców. Symboliczne światełko można odebrać z Domu Harcerza.

Stało się już piękną przedświąteczną tradycją w naszym mieście, że święta oświetla nam Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze z ZHP Uniejów im. Marii Konopnickiej przywożą je do Uniejowa i następnie przekazują każdemu, kto chce, aby symboliczny płomień zapalony w miejscu urodzenia Chrystusa trafił też i do jego domu.

W dniu 20 grudnia 2021 r. podczas LIII sesji Rady Miejskiej w sali rycerskiej Zamku Uniejowskiego, członkowie hufca przekazali światełko wraz z życzeniami na ręce Rady Miasta.


Niestety, w związku z trwającą pandemią Covid-19, w tym roku harcerze nie będą roznosić osobiście światełka.
Mieszkańcy miasta i gminy Betlejemskie Światełko będą mogli odebrać osobiscie w Domu Harcerza przy ul. Kilińskiego 18 w Uniejowie od 21 do 23 grudnia od godziny 15:30 do 17:00.

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część bożonarodzeniowych działań charytatywnych. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF). Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy.


Historia światełka zaczęła się w Betlejem, mieście położonym w Autonomii Palestyńskiej, które przez lata było w centrum napięć politycznych, konfliktów zbrojnych oraz ataków terrorystycznych. Właśnie tam ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus.

W Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy. Dla tej idei ludzie potrafią na chwilę się zatrzymać, powstrzymać złość i gniew. W ponad 30-letniej historii Betlejemskiego Światła Pokoju, w zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło z Betlejem w swoją drogę. To czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. ( źródło: www.swiatlo.zhp.pl)

A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS