Obserwuj nas na Facebook

Gowin o luzowaniu obostrzeń: „Walczymy o restauracje”

Od piątku do życia wróciło kilka zamkniętych wcześniej branż, m.in. hotele i baseny. Wiele wciąż pozostaje jednak zamkniętych. Resort rozwoju zapowiada przedłużanie pomocy.

– Dzisiaj robimy kolejny krok w stronę luzowania obostrzeń – powiedział wicepremier Jarosław Gowin. – To ważny dzień dla Polski.

Od 12 lutego część branż wraca do pracy. Na razie na dwa tygodnie. Decyzję o luzowaniu obostrzeń rząd będzie podejmował w zależności od sytuacji epidemicznej.

– Walczymy o restauracje i kawiarnie – powiedział wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin i zaapelował do przedsiębiorców z otwartych w piątek branż, by stosowali się do restrykcji sanitarnych.

Szef resortu zapowiedział też, że pomoc dla zamkniętych branż będzie sukcesywnie wydłużana i rozszerzana.

Jak mówił Jarosław Gowin, rząd pracuje już nad rozporządzeniem wydłużającym tarczę branżową na luty.

– Doskonale wiem, że mimo to wielu naszych przedsiębiorców znajduje się w bardzo trudnym położeniu, dlatego zapewniam, że pomoc finansową będziemy nie tylko kontynuować, ale w miarę możliwości jeszcze ją poszerzymy i wzmocnimy – zapowiedział wicepremier.

Konkrety jednak nie padły. Nie padły też odpowiedzi na pytania. Chociaż na konferencji prasowej Jarosława Gowina obecnych było kilkunastu dziennikarzy, a sprawdzanie sprzętu, który umożliwiłby wzajemny kontakt w formie online trwało 20 minut, po zakończeniu swoich wystąpień przedstawiciele resortu rozwoju wyszli z sali.

Niejasne jest też to, jak od piątku będą funkcjonować kasyna i czy będzie wolno w nich korzystać z usług gastronomicznych.

Poluzowanie części obostrzeń premier Mateusz Morawiecki zapowiedział na początku lutego.

Na oficjalne rozporządzenie trzeba jednak było czekać do ostatniej chwili. W Dzienniku Ustaw dokument pojawił się dopiero w czwartek po południu.

Na jego podstawie od piątku przez dwa tygodnie mają działać niektóre branże. Oczywiście w reżimie sanitarnym.

Na jego podstawie od piątku działać mogą hotele, kina teatry, baseny czy stoki narciarskie.

W ostatniej chwili do listy dopisano kilka pozycji. Otwarte będą m.in. kasyna. W rozporządzeniu wyszczególniono, że w środku nie będzie mogła przebywać więcej, niż 1 osoba na 15 m kw. powierzchni dostępnej dla klientów.

Od piątku można też korzystać saun i salonów odnowy biologicznej.

Nadal zamknięte pozostają siłownie i kluby fitness, a lokale gastronomiczne swoje usługi mogą oferować wyłącznie na wynos.

źródło: money.pl

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego