Festiwal Beach Soccera, Footvolley’u i Futnetu w Gliwicach

0
82
views

 

 

 

Po raz pierwszy w jednym miejscu zorganizowano imprezę promującą trzy dyscypliny sportu stworzone w Polsce i spopularyzowane przez SYSKO SportMarketing; Beach Soccer, Futnet, Footvolley.

Impreza okazała się świętem sportu, w którym udział wzięło ponad dwustu zawodników w trzech dyscyplinach sportu, zarówno dzieci, młodzieży, jak i seniorów.

Kulminacyjnymi momentami imprezy były:
Finał turnieju Beach Soccera, rocznika 2003
Finał X edycji Milenium Beach Soccer Cup
Finał XI Mistrzostw Polski w Futnet
Mecz międzypaństwowy w footvolley, Polska – Holandia.

Imprezę oprawiali: Mikee (Crowd Supporters), DJ Kostya (Akademia Crowd Supporters)

Dla dzieci przygotowano Aktywną Strefę Drużyny Kangura od Przedszkoliada.pl.

#SYSKOSportsFestival, #BeachSoccer, #Futnet, #Footvolley
UKS Milenium Gliwice, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Przedszkoliada.pl, Fitty Kid Polska.

źródło: siatkonoga.pl

 

W sobotę w Gliwicach-Brzezince rozpoczął się dwudniowy festiwal trzech sportów sprowadzonych do Polski przez SYSKO Sports Marketing – Beach Soccera, futnet oraz footvolley’a. W sobotnie przedpołudnie w Gliwicach-Brzezince ruszyło dwudniowe święto sportów, które przed laty sprowadziła do kraju i spopularyzowała agencja marketingu sportowego SYSKO. Mowa o Beach Soccerze, Footvolley’u i Futnecie. Pierwszego sportu przedstawiać nie trzeba. Footvolley to natomiast brazylijski sport narodowy, zapoczątkowany jako forma protestu na zakaz gry w piłkę nożną na plażach Copacabany w latach 50-tych XX wieku. Zawodnicy atakują i blokują piłkę nogami nad siatką zawieszoną na wysokości 220 centymetrów!
Po pierwszym dniu rywalizacji w mistrzostwach Polski w futnet w grupie A prowadzi zespół Blokers Łódź 1 w składzie Marcin Skrydalewicz i Michał Kłosiński. W grupie B pierwsze miejsce zajmuje Blokers Łódź 3 (Marcin Łagiewski, Mateusz Spochaczyk, Przemysław Kulik). W zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy w kraju, którzy regularnie biorą udział w mistrzostwach Europy oraz świata. Polska jest ósmym zespołem na świecie. Zobacz galerię W sobotę rozegrano również pierwszą część Milenium Beach Soccer Cup 2018, a także pokazowy mecz międzypaństwowy w footvolley pomiędzy reprezentacją Polski a Holandii. W niedzielę rewanż.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/sport/a/festiwal-beach-soccera-footvolleyu-i-futnetu-w-gliwicach-zdjecia,13265348/

źródło: dziennikzachodni.pl

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ