DZIELNICOWY Z WIZYTĄ U PENSJONARIUSZY

0
19
views

Poddębiccy policjanci spotkali się pensjonariuszami Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Pęczniewie. Dzielnicowy radził seniorom jak nie dać wprowadzić się w błąd nieuczciwym sprzedawcom oraz omówił sytuacje w jakich osoba starsza lub samotna najczęściej staje się ofiarą oszustwa.

Funkcjonariusze przeprowadzili spotkanie dla osób przebywających w DPS, w ramach społecznej kampanii pn. „Seniorze nie daj się oszukać”. Policjanci  wspólnie z uczestnikami omówili metody stosowane przez oszustów. Wśród nich jedną z najbardziej znanych jest oszustwo na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”. Jednak w ostatnim czasie coraz częściej mówi się także o nadużyciach, przy zawieraniu różnego rodzaju umów. Na pokazach dedykowanych głównie seniorom, sprawca wykorzystując niewiedzę osób starszych podsuwa do podpisania umowę, np. na dostarczanie mediów czy usług telefonicznych. W rzeczywistości umowy są niekorzystne dla klienta, a działanie może wypełniać znamiona przestępstwa. Temat spotkał się z zainteresowaniem uczestników. Pensjonariusze zaciekawieni zadawali mnóstwo pytań oraz opowiadali własne historie, przestrzegając się nawzajem przed złudnymi metodami oszustów. Policjanci przypomnieli o obowiązku używania elementów odblaskowych oraz o podstawowych zasadach poruszania się pieszych i rowerzystów po drogach. Na zakończenie spotkania dzielnicowy omówił założenia aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Dzielnicowy bliżej nas”, dodatkowo rozdał tematyczne ulotki i maseczki.

sierż. Beata Orłowska,  tel. 695-406-267

  • Dzielnicowy z wizytą u pensjonariuszy.

POLICJANCI I ŚWIĘTY MIKOŁAJ ROZDAWALI ODBLASKI

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w dzień Świętego Mikołaja, odwiedzili dzieci z Publicznego Przedszkola w Poddębicach. Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli dzieciom jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, noszone na wierzchniej części odzieży czy na plecaku. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały odblaski.

6 grudnia 2021 roku poddębiccy policjanci wspólnie ze Świętym Mikołajem, wręczyli elementy odblaskowe dzieciom z Publicznego Przedszkola w Poddębicach. Funkcjonariusze rozdając upominki przypominali o bezpieczeństwie na drodze. Mówili, jak ważne jest noszenie odblasków, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześniej zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza. Noszenie elementów odblaskowych przez pieszych powinno stać się nawykiem, nie tylko dla najmłodszych. Dzieci obdarowane odblaskami zapewniały, że będą je nosić i „świecić przykładem” wśród swoich kolegów. Odblaski zostały przekazane przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

sierż. Beata Orłowska,  tel. 695-406-267

  • Policjanci wspólnie ze św. Mikołajem rozdają elementy odblaskowe dzieciom.
  • Policjanci wspólnie ze św. Mikołajem rozdają elementy odblaskowe dzieciom.
  • Policjanci z dziećmi i św. Mikołajem.

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ