Obserwuj nas na Facebook

DROGI W BUDOWIE MŁYNARSKA I GÓRA BAŁDRZYCHOWSKA NA FINISZU

Dobra aura sprzyja realizacji gminnych inwestycji. Na ul. Młynarskiej pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Podobne prace rozpoczęły się w PGR Góra Bałdrzychowska.

– To kolejne przedsięwzięcia w infrastrukturę, które w tym roku prowadzi nasz samorząd. Do tej pory zakończyliśmy zadania na odcinkach: Małe-Golice, Panaszew-Tumusin-Leokadiew, w Zagórzycach oraz na ul. Targowej. W trakcie są też prace przy ul. Klonowej, Sosnowej i Brzozowej – przypomina Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Jezdnia na ul. Młynarskiej pojawiła się na długości blisko kilometra. Ponadto w ramach zadania kosztującego 1,2 mln zł przewidziano budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej, chodników, oświetlenia ulicznego i wjazdów do posesji. Wykonawcą jest konsorcjum Eveco i Ekoinżbud.

Trakt, jaki zostanie wybudowany znajduje się w sąsiedztwie deptaku nad Nerem, z którego korzysta wielu rowerzystów oraz spacerowiczów.

– Liczymy na to, że po powstaniu asfaltu na ul. Młynarskiej, okolica ta ożywi się jeszcze bardziej. Sam Ner nie przypomina już ścieku, którym był kilkanaście lat temu – dodaje Burmistrz.

Nowej drogi i oświetlenia doczekają się mieszkający w obrębie PGR Góra Bałdrzychowska. Rozpoczęły się prace w tym miejscu warte blisko 270 tys. zł. Inwestycję wspierają fundusze zewnętrzne z KOWR. Wykonawcą zadania jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A.

źródło: Gmina Poddębice

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego