Obserwuj nas na Facebook

DROGA GOLICE-MAŁE NA PÓŁMETKU

Budowa nawierzchni z Golic do Małego dotarła do półmetka. Na odcinku 1,5 km pojawiła się pierwsza warstwa asfaltu. Obecnie trwają prace teletechniczne.

W ramach przedsięwzięcia przebudowane zostaną ponadto skrzyżowania z drogami gminnymi, powstaną pobocza i zjazdy do posesji. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Koszt realizacji to 880 tys. zł.

– Budowa tej drogi stanowi kontynuację inwestycji, którą kilka lat temu Poddębice wykonały wspólnie z Gminą Wartkowice na odcinku Tarnowa-Nowa Wieś – wyjaśnia Burmistrz Piotr Sęczkowski.

Trakt z Golic do Małego jest ważny również z tego względu, że łączy się z drogą wojewódzką nr 703. Poza tym teren ten jest rozwojowy. W Golicach został odrestaurowany pałac, w którym mogą być prowadzone zabiegi rehabilitacyjne oraz turnusy pomagające wrócić do sprawności fizycznej. W jego sąsiedztwie funkcjonują gospodarstwa agroturystyczne. Wraz z rewitalizacją poddębickiego kompleksu geotermalnego wzrosło także zainteresowanie działkami budowlanymi na terenie Gminy.

– Dzięki coraz lepszej infrastrukturze drogowej osoby chcące dojechać w te okolice, nie będą miały problemu. W przyszłym roku samorząd planuje rozpocząć projektowanie drogi w Mrowicznej – dodaje Burmistrz.

Sieć dróg na terenie Gminy się rozrasta. Warto dodać, że w postępowaniu przetargowym znajduje się budowa drogi Feliksów Zakład-Wieś oraz pierwszy etap ul. Młynarskiej.

PIERWSZY ETAP TARGOWEJ GOTOWY

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ul. Targowej w Poddębicach. Na odcinku od ul. Mickiewicza do Zielonej pojawiła się nowa nawierzchnia asfaltowa, chodniki, ścieżka rowerowa, oświetlenie ledowe oraz parkingi.

– Droga ma podobny standard do sąsiadującej ul. Zielonej – informuje Burmistrz Piotr Sęczkowski. – Moim marzeniem było, by powstała ścieżka rowerowa od autostrady do poddębickich term i właściwie teraz staje się to faktem – dodaje włodarz Miasta Gorących Źródeł.

Modernizacja ul. Targowej jest bardzo ważna dla samorządu również z tego względu, że trasa prowadzi do terenów inwestycyjnych. Kilka lat temu Gmina rozpoczęła drogowy proces inwestycyjny. Zostało zrewitalizowane centrum miasta z ulicami przylegającymi, a teraz realizowane są kolejne udostępnienia komunikacyjne.

– Spieszyliśmy się z przebudową tej części ul. Targowej, bo można nią dojechać do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego. Niestety póki co covid nie pozwala na uruchomienie obiektu – mówi Burmistrz Poddębic.

Obecnie w obrębie ulicy trwają intensywne prace od ul. Zielonej do granic miasta w kierunku Ciężkowa. Ich ukończenie zaplanowano na 30 czerwca br. Przypomnijmy, że całkowity koszt zadania, które na poziomie 85% wsparł Zarząd Województwa Łódzkiego, sięga blisko 4 mln zł.

Dobiegły końca prace przy pierwszym etapie przebudowy ul. Targowej

Ulica Targowa prowadzi m. in. do zrewitalizowanego kompleksu geotermalnego

źródło: Gmina Poddębice

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego