DOTYCZY WSZYSTKICH PACJENTÓW. ZMIANA OD 8 STYCZNIA

0
25
views

Ważna zmiana od 8 stycznia. Chodzi o skierowanie lekarskie

8 stycznia 2021 roku wchodzą w życie ważne zmiany dla pacjentów. Skierowania na leczenie będą wystawiane jedynie w formie elektronicznej, czyli e-skierowania.

Od 8 stycznia skierowanie na leczenie tylko w formie elektronicznej. To kolejny krok wkraczania w cyfrową erę służby zdrowia. A co z osobami, które nie radzą sobie z technologicznymi nowinkami? Muszą liczyć na pomoc bliskich.

Skierowania na leczenie w formie elektronicznej wystawia się je podobnie jak e-receptę. Lekarz wprowadza wymagane dane pacjenta do systemu gabinetowego, podłączonego do platformy e-zdrowie (P1) lub za pomocą aplikacji gabinet.gov.pl i podpisuje cyfrowo.

Jeśli pacjent posiada Internetowe Konto Pacjenta (IKP), otrzyma 4-cyfrowy kod – SMS-em lub mailem. W przeciwnym wypadku – otrzyma wydruk informacyjny. E-skierowanie jest automatycznie przypisywane do wybranej placówki. Nie można go zrealizować w innej.

Lekarz będzie mógł wystawić papierowe skierowanie od 8 stycznia tylko w przypadku awarii i braku dostępu do internetu lub systemu gabinetowego albo systemu e-zdrowie (P1).

źródło: money.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ