BEZPIECZEŃSTWO DLA NAJMŁODSZYCH

0
32
views

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”, prowadzą spotkania we wszystkich placówkach szkolnych na terenie powiatu poddębickiego. Utrwalanie zasad bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży to główny cel mundurowych.

We wrześniu 2021 roku zrealizowano już kilka takich spotkań, ale policjanci nieustannie odwiedzają szkoły i przedszkola, aby jak największa liczba uczniów usłyszała i zapamiętała podstawowe zasady bezpieczeństwa. Mundurowi podczas prelekcji szczegółowo omawiają sytuację przechodzenia na drugą stronę ulicy oraz wyjaśniają jak ważną rolę odgrywają  elementy odblaskowe w okresie jesienno-zimowym. Funkcjonariusze nie pomijają także zasad bezpiecznego zachowania, w przypadku kontaktu z osoba obcą. Uczestnicy prelekcji mają okazję przećwiczyć wspólnie z policjantami omawiane zagadnienia. Dzieci zawsze chętnie biorą udział w tego typu warsztatach edukacyjnych oraz proszą o kolejne wizyty mundurowych.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

  • Policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.
  • Policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.
  • Policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.
  • Policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze i wręczył elementy odblaskowe.
  • Policjant opowiada dzieciom o bezpieczeństwie na drodze.

 

DOSKONALIMY SIĘ W ZWALCZANIU CYBERPRZESTĘPCZOŚCI

28 września 2021 w auli KWP odbyło się szkolenie dla funkcjonariuszy jednostek garnizonu łódzkiego w zakresie przestępstw popełnianych przy użyciu sieci internetowej, zorganizowane przez Wydział dw z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi.

Szkolenie odbyło się przy udziale przedstawicieli podmiotów zewnętrznych, takich jak Allegro, OLX, BLIK, InPost oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Spotkanie rozpoczął I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi inspektor Tomasz Olczyk, który podkreślił jak duże znaczenie w wykrywaniu przestępstw internetowych ma dobra współpraca z podmiotami poza policyjnymi. Przedstawiciele wymienionych instytucji byli prelegentami na szkoleniu. Omówili nowe trendy popełnianych przestępstw, zasady współpracy z organami ścigania a także zaprezentowali narzędzia pomocne w ustalaniu sprawców takich przestępstw. To spotkanie było też dobrą okazją do wymiany doświadczeń i omówienia problemów. Łącznie w tym szkoleniu wzięło udział prawie 80 funkcjonariuszy z całego garnizonu łódzkiego. Wydział do walki z Cyberprzestępczością KWP w Łodzi zapowiedział cykl podobnych szkoleń.

  • slajd z prezentacji
  • aula wypełniona ludzmi którzy patrzą na slajd wyświetlanej prezentacji
  • slajd prezentacji

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ