Podwójne zwycięstwo podczas zawodów wędkarskich „Jesień 2022”

0
66

Zawody w wędkarstwie spławikowym „Jesień 2022” odbyły się w niedzielę, 16 października br. na zbiorniku Kaczka w Człopach. Z najlepszymi wynikami w dwóch kategoriach: najwięcej ryb i największa złowiona ryba – bezkonkurencyjny był Tomasz Bartosik. Gratulujemy!

Były to przedostatnie w bieżącym roku zawody organizowane przez Koło Wędkarskie nr 16 PZW w Uniejowie. Wzięło w nich udział 19 zawodniczek i zawodników, co jest nie bez znaczenia, ponieważ Zarząd Koła postanowił – przykładem ubiegłorocznych wydarzeń – nagrody przyznać w klasyfikacji kobiecej oraz męskiej oddzielnie.

Wśród Pań najlepsza była Katarzyna Dzierbicka z imponującym wynikiem 2,85 kg wszystkich złowionych ryb, w tym z 40-centymetrowym leszczem. Kolejne miejsce na podium zajęła Iwona Pietrzykowska z wynikiem 0,75 kg, natomiast tuż za nią znalazła się Paulina Maj, która złowiła ryby o łącznej wadze 0,37 kg.

Z kolei, wśród mężczyzn (oraz w klasyfikacji ogólnej PZW, z najlepszym wynikiem zawodów) pierwsze miejsce na pudle zajął Tomasz Bartosik, który tego dnia dwukrotnie został poproszony o odbiór pucharów – za najwięcej ryb, z wynikiem 3,11 kg oraz za największą rybę zawodów, także leszcza, jak Pani Kasia, ale o 5 cm dłuższego (45 cm). Drugie miejsce – z wynikiem 2 kg złowionych ryb – wywalczył Łukasz Woźniak, a podium – z rybami o łącznej wadze 1,33 kg – zamyka u Panów Mirosław Pietrzak.

obrazek
Na zdjęciu (od lewej): Łukasz Woźniak, Tomasz Bartosik i Mirosław Pietrzak.

Puchary dla zwycięzców oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego i akcesoriów ufundował Zarząd Koła nr 16 PZW w Uniejowie. Dodatkowo, wszystkie 3 zawodniczki otrzymały vouchery do sklepu wędkarskiego. Sędzią Wagowym podczas niedzielnych zawodów był Kacper Jaszczura.

Jak wspomnieliśmy we wstępie, było to przedostatnie spotkanie uniejowskich wędkarzy połączone z rywalizacją. Kolejne zawody, tradycyjnie zostaną przeprowadzone z okazji Święta Niepodległości, w sobotę, 12 listopada 2022.