Obserwuj nas na Facebook

WYPADEK W MIEJSCOWOŚCI ORZESZKÓW

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego na terenie gminy Uniejów. Trzy osoby trafiły do szpitala. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

16 października 2022 roku o godzinie 14:50 w miejscowości Orzeszków zderzyły się dwa pojazdy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38-letni kierowca forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 30-letniej kierującej pojazdem marki Honda. W wyniku bocznego zderzenia, ford wjechał na przydrożne pole, natomiast honda którą podróżowało 6 osób, wywróciła się na prawy bok. Na miejscu pracowały wszystkie służby ratunkowe. Trzech uczestników zdarzenia trafiło do szpitala: 38-latek oraz dwóch pasażerów hondy. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby stosowali się do oznakowania dróg i  bacznie obserwowali, kierując się zasadą ograniczonego zaufania. Pamiętajmy, bezpieczeństwo na drogach zależy od nas samych.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 

XV EUROPEJSKI DZIEŃ PRZECIWKO HANDLOWI LUDŹMI

18 października obchodzimy Europejski Dzień przeciwko Handlowi Ludźmi. Organy ścigania, w tym Policja, organizacje rządowe jak i pozarządowe starają się uświadomić społeczeństwu, czym jest handel ludźmi i jak się przed nim ustrzec. W Komendzie Powiatowej Policji w Poddębicach tego dnia będzie funkcjonował specjalny dyżur telefoniczny, dzięki któremu każdy zainteresowany opisanym tematem, może skontaktować się z policjantami. Taka wiadomość lub telefon może uratować komuś życie.

Jedną z najważniejszych rzeczy związanych ze zwalczaniem handlu ludźmi jest budowanie szeroko rozumianej świadomości społecznej. Aby zwalczać i zapobiegać przestępstwu handlu ludźmi, które jest wyjątkowo dynamiczne, trzeba poznać złożoność tego zjawiska. Pomóc w tym może Europejski Dzień Przeciwko Handlowi Ludźmi.

Handlem ludźmi jest werbowanie, transport, dostarczanie, przekazywanie, przechowywanie lub przyjmowanie osoby z zastosowaniem: przemocy lub groźby bezprawnej, uprowadzenia, podstępu, wprowadzenia w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, nadużycia stosunku zależności, wykorzystania krytycznego położenia lub stanu bezradności, udzielenia albo przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej albo jej obietnicy osobie sprawującej opiekę lub nadzór nad inną osobą – w celu jej wykorzystania, nawet za jej zgodą, w szczególności w prostytucji, pornografii lub innych formach seksualnego wykorzystania, w pracy lub usługach o charakterze przymusowym, w żebractwie, w niewolnictwie lub innych formach wykorzystania poniżających godność człowieka albo w celu pozyskania komórek, tkanek i narządów wbrew przepisom ustawy.

W celu uzyskania informacji dotyczącej procederu handlu ludźmi lub otrzymania wsparcia/porady proszę kontaktować się  pod wskazanymi numerami telefonu: 478452217 lub 478452258, gdzie można również w sposób anonimowy przekazać wszelkie informacje dotyczące tego tematu.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego