OBYWATELSKIE UJĘCIE NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

0
58
views

Niestety pomimo medialnego szumu oraz szeregu przeprowadzanych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów i nie tylko, nadal spotyka się nietrzeźwych kierowców. We wtorek został zatrzymany 46-letni mieszkaniec powiatu poddębickiego, który wsiadł za kierownicę osobówki, mając prawie 2 promila alkoholu w organizmie.

21 grudnia 2021 roku około godziny 23:30, dyżurny komendy w Poddębicach otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który najprawdopodobniej może być nietrzeźwy. Według relacji świadków, mężczyzna miał poruszać się całą szerokością drogi. W centrum Poddębic, świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę. Na miejsce udali się policjanci. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że kierujący renaultem miał prawie 2 promile. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Na pochwałę zasługuje wzorowa postawa świadków. Pamiętajmy o tym, że nietrzeźwi kierujący stanowią niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli widzimy, że ktoś podejrzanie zachowuje się na drodze, łamie obowiązujące przepisy, powiadommy o tym stróżów prawa. Być może od tego zależeć będzie czyjeś zdrowie i życie. Każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie to przywilej wynikający z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

sierż. Beata Orłowska, tel. 695-406-267

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ