Mistrzostwa Polski Środkowej Mażoretek w Uniejowie

0
44
views

Ostatni czas nie był zbyt łaskawy dla zespołów mażoretkowych – zawieszone treningi, odwołane występy… Na szczęście wreszcie oficjalne rozporządzenia pozwalają na reaktywowanie wydarzeń – oczywiście w reżimie sanitarnym.

Dlatego możemy wreszcie zaprosić Was na Mistrzostwa Polski Środkowej Mażoretek! Po 8 latach organizacji zawodów w Poddębicach, impreza przenosi się do pobliskiego Uniejowa. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zespołów tanecznych, w szczególności mażoretkowych. Zawody są jednocześnie estradą kwalifikacyjną do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu.

Gdzie i kiedy?

Zawody odbędą się 29 maja na terenie hali w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie przy ul. Kościelnickiej 26/28, bez udziału publiczności. Całe wydarzenie będzie transmitowane online na żywo w serwisie YouTube na kanale: Mażoretki Driady Uniejów

Jak wziąć udział?

Należy przesłać na adres oliw.olczyk@gmail.com oraz stanislawrewienski@neostrada.pl:

  • wypełnioną kartę zgłoszenia;
  • proponowaną kolejność występów

Dodatkowo w dniu zawodów należy złożyć u organizatorów zgody RODO oraz Oświadczenie COVID-19.

Regulamin estrady

Regulamin COVID-19

Główni organizatorzy:

Stowarzyszenie Promocji Sportu Mażoretkowego „Driada” oraz Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich

Więcej informacji:

🌐 na stronie: stowarzyszeniedriada.com
☎️ u organizatorki – 725 656 529 (Oliwia Olczyk)

 

Bulwary nadwarciańskie: plac zabaw

Nadbrzeże Warty w Uniejowie, dotąd niezagospodarowane, porośnięte trawą i krzakami, zmienia się nie do poznania. Dziś po obu jego stronach powstają nowe atrakcje, które zapewnią aktywny wypoczynek zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Centralna część bulwarów po wschodniej stronie miasta przeznaczona będzie dla najmłodszych. Ku ich ogromnej radości właśnie w tym miejscu już niedługo wybudowany zostanie nowy plac zabaw.

Obiekt składać się ma z kilku elementów. W strefie dla najmłodszych dzieci przewidziano zestaw zabawowy dostosowany do ich wieku. Będzie się on składać z dwóch wież, przy czym jedna z nich zostanie zadaszona i zaopatrzona w zjeżdżalnię. Zestaw zawierać będzie także panele dydaktyczne: kółko – krzyżyk, liczydło, zegar, mechanik.

Wiele frajdy również najmniejszym dzieciom sprawi odrębny zestaw paneli edukacyjnych, zawierających takie części jak: panel matematyczny, panel ruchome piaski, panel okienko oraz panel samochód.

Na placu zabaw znajdzie się także urządzenie linowe. Korzystać z niego będą mogły dzieci w przedziale wiekowym 3-14 lat. Atrakcja ta sprzyjać będzie rozwojowi koordynacji ruchowej i umiejętności sprawnościowych. Zestaw składać się będzie z licznych przeszkód, mostów i przeplotni.

Kolejnym elementem placu zabaw będzie wielofunkcyjny zestaw zabawowy, tym razem o większych rozmiarach. Urządzenie tworzyć będzie wieża z wieloma podestami na różnych wysokościach: 120, 160 i 200 cm, a do każdego z nich zamontowana zostanie zjeżdżalnia.

Na żadnym placu zabaw nie może zabraknąć huśtawek, dlatego na terenie placu zabaw postawiona zostanie huśtawka wahadłowa podwójna dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Dla fanów dobrej zabawy zaplanowano też zestaw sprawnościowy, którego każdy fragment stanowić będzie ciekawe wyzwanie. Składać się on będzie z dwóch wież połączonych przejściem tubowym. Zestaw wyposażony zostanie w dwie zjeżdżalnie, daszek, ściankę wspinaczkową wejściową, panele i siatkę wejściową.

Kiedy dzieci pochłonięte będą zabawą, ich opiekunowie znajdą w tym czasie chwile odpoczynku w wygodnej strefie stworzonej z myślą o nich. Teren placu zabaw wyposażony zostanie m.in. w elementy małej architektury, w tym w wygodne ławki z oparciami.

Niezwykle istotnym jest, aby plac zabaw był miejscem bezpiecznym, dlatego wszystkie zamontowane na nim urządzenia zostaną wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego materiałów. Ponadto cały teren ogrodzony zostanie siatką o wysokości 1 m.

Plac zabaw będzie ogólnodostępny, bezpłatny i czynny przez 7 dni w tygodniu. Dzięki infrastrukturze dostosowanej do różnych grup wiekowych, jak i dużej powierzchni ( 330 m²), będzie mogło z niego korzystać szerokie grono użytkowników.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ