Obserwuj nas na Facebook

Mistrzostwa Polski Środkowej Mażoretek w Uniejowie

Ostatni czas nie był zbyt łaskawy dla zespołów mażoretkowych – zawieszone treningi, odwołane występy… Na szczęście wreszcie oficjalne rozporządzenia pozwalają na reaktywowanie wydarzeń – oczywiście w reżimie sanitarnym.

Dlatego możemy wreszcie zaprosić Was na Mistrzostwa Polski Środkowej Mażoretek! Po 8 latach organizacji zawodów w Poddębicach, impreza przenosi się do pobliskiego Uniejowa. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich zespołów tanecznych, w szczególności mażoretkowych. Zawody są jednocześnie estradą kwalifikacyjną do Mistrzostw Polski w Kędzierzynie-Koźlu.

Gdzie i kiedy?

Zawody odbędą się 29 maja na terenie hali w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 roku w Uniejowie przy ul. Kościelnickiej 26/28, bez udziału publiczności. Całe wydarzenie będzie transmitowane online na żywo w serwisie YouTube na kanale: Mażoretki Driady Uniejów

Jak wziąć udział?

Należy przesłać na adres oliw.olczyk@gmail.com oraz stanislawrewienski@neostrada.pl:

  • wypełnioną kartę zgłoszenia;
  • proponowaną kolejność występów

Dodatkowo w dniu zawodów należy złożyć u organizatorów zgody RODO oraz Oświadczenie COVID-19.

Regulamin estrady

Regulamin COVID-19

Główni organizatorzy:

Stowarzyszenie Promocji Sportu Mażoretkowego „Driada” oraz Stowarzyszenie Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich

Więcej informacji:

🌐 na stronie: stowarzyszeniedriada.com
☎️ u organizatorki – 725 656 529 (Oliwia Olczyk)

 

Bulwary nadwarciańskie: plac zabaw

Nadbrzeże Warty w Uniejowie, dotąd niezagospodarowane, porośnięte trawą i krzakami, zmienia się nie do poznania. Dziś po obu jego stronach powstają nowe atrakcje, które zapewnią aktywny wypoczynek zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

Centralna część bulwarów po wschodniej stronie miasta przeznaczona będzie dla najmłodszych. Ku ich ogromnej radości właśnie w tym miejscu już niedługo wybudowany zostanie nowy plac zabaw.

Obiekt składać się ma z kilku elementów. W strefie dla najmłodszych dzieci przewidziano zestaw zabawowy dostosowany do ich wieku. Będzie się on składać z dwóch wież, przy czym jedna z nich zostanie zadaszona i zaopatrzona w zjeżdżalnię. Zestaw zawierać będzie także panele dydaktyczne: kółko – krzyżyk, liczydło, zegar, mechanik.

Wiele frajdy również najmniejszym dzieciom sprawi odrębny zestaw paneli edukacyjnych, zawierających takie części jak: panel matematyczny, panel ruchome piaski, panel okienko oraz panel samochód.

Na placu zabaw znajdzie się także urządzenie linowe. Korzystać z niego będą mogły dzieci w przedziale wiekowym 3-14 lat. Atrakcja ta sprzyjać będzie rozwojowi koordynacji ruchowej i umiejętności sprawnościowych. Zestaw składać się będzie z licznych przeszkód, mostów i przeplotni.

Kolejnym elementem placu zabaw będzie wielofunkcyjny zestaw zabawowy, tym razem o większych rozmiarach. Urządzenie tworzyć będzie wieża z wieloma podestami na różnych wysokościach: 120, 160 i 200 cm, a do każdego z nich zamontowana zostanie zjeżdżalnia.

Na żadnym placu zabaw nie może zabraknąć huśtawek, dlatego na terenie placu zabaw postawiona zostanie huśtawka wahadłowa podwójna dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

Dla fanów dobrej zabawy zaplanowano też zestaw sprawnościowy, którego każdy fragment stanowić będzie ciekawe wyzwanie. Składać się on będzie z dwóch wież połączonych przejściem tubowym. Zestaw wyposażony zostanie w dwie zjeżdżalnie, daszek, ściankę wspinaczkową wejściową, panele i siatkę wejściową.

Kiedy dzieci pochłonięte będą zabawą, ich opiekunowie znajdą w tym czasie chwile odpoczynku w wygodnej strefie stworzonej z myślą o nich. Teren placu zabaw wyposażony zostanie m.in. w elementy małej architektury, w tym w wygodne ławki z oparciami.

Niezwykle istotnym jest, aby plac zabaw był miejscem bezpiecznym, dlatego wszystkie zamontowane na nim urządzenia zostaną wykonane ze specjalnie przeznaczonych do tego materiałów. Ponadto cały teren ogrodzony zostanie siatką o wysokości 1 m.

Plac zabaw będzie ogólnodostępny, bezpłatny i czynny przez 7 dni w tygodniu. Dzięki infrastrukturze dostosowanej do różnych grup wiekowych, jak i dużej powierzchni ( 330 m²), będzie mogło z niego korzystać szerokie grono użytkowników.

 

źródło: Gmina Uniejów

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego