Dni Otwarte Funduszy Europejskich – zniżka dla mieszkańców województwa

0
12
views
SONY DSC

Zapraszamy mieszkańców województwa łódzkiego w piątek, 17 września 2021 r. w godz. 10.00 – 16.00 do kompleksu „Termy Uniejów”.

 

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich będą mogli Państwo wziąć udział w wydarzeniu pn. „Wodne atrakcje w Termach Uniejów”. Uczestnicy będą mogli skorzystać z 20% zniżki na kąpiele w basenach termalnych.

Regulamin promocji

Informacje o obiekcie Termy Uniejów

Szczegółowe informacje o akcji i atrakcjach przygotowanych dla mieszkańców województwa łódzkiego z okazji Dni Otwartych znajdziecie Państwo na stronie: www.dniotwarte.eu/wydarzenia

 

Czasowe zamknięcie kładki w dniach 16-17 września

Informujemy, iż z powodu prac brukarskich, prowadzonych na ul. Tureckiej, od jutra nie będzie możliwości przejścia przez kładkę. Utrudnienia potrwają do piątku.

Zamknięcie pieszej przeprawy przez Wartę zaplanowano na czwartek (16.09) na godz. 7⁰⁰ rano. Prace polegające na wymianie nawierzchni z kostki brukowej potrwają do piątku (17.09) do godz. 14⁰⁰, po ich zakończeniu kładka zostanie ponownie otwarta.

W tym czasie jedyną przeprawą na drugą stronę rzeki będzie most na drodze krajowej nr 72 (ul. Łęczycka). Przepraszamy za utrudnienia i jednocześnie prosimy Państwa o wyrozumiałość.

 

Uregulowanie stanu prawnego działki zabudowanej starym młynem

6 września br. doszło do podpisania aktu notarialnego zamiany nieruchomości, położonych w Uniejowie przy ul. Bł. Bogumiła 56 A, obejmujących grunty, na których zlokalizowany jest budynek starego młyna oraz tereny przyległe. Tym samym, dobiegły końca wieloletnie starania władz samorządowych, dążące do uregulowania stanu prawnego działki przy rondzie.

Stronami zawartej w ubiegłym tygodniu umowy byli: Gmina Uniejów, reprezentowana przez burmistrza Józefa Kaczmarka oraz bracia Jerzy i Zbigniew Jankowscy, współwłaściciele posesji, otaczającej pozostałości budynku dawnego młyna. W ramach zamiany Gmina Uniejów przekazała współwłaścicielom działki swoje udziały w nieruchomości pod młynem. Z kolei, bracia Jankowscy przekazali do zasobów Gminy odpowiednio takie same udziały w gruntach położonych wzdłuż rzeki. W ten sposób Gmina Uniejów stała się wyłącznym właścicielem działki nad Wartą.

Zamiana nieruchomości otworzyła przed Samorządem perspektywę zmaterializowania planów inwestycyjnych w tej części miasta, a uregulowanie stanu prawnego terenu, na którym znajdują się pozostałości po dawnym młynie, pozwoli wreszcie zadbać o wizerunek budynku i jego otoczenia.

Władze Gminy Uniejów po raz kolejny składają serdeczne podziękowania Panom Jerzemu oraz Zbigniewowi Jankowskim za współpracę i gotowość podejmowania działań na rzecz uporządkowania stanu prawnego nieruchomości. Dzięki przychylności współwłaścicieli działki, ten newralgiczny punkt na mapie termalnego uzdrowiska powoli już zmienia swoje oblicze.

(MB)

 

Przedłużony termin zgłoszeń w konkursach na kolorowy balkon, ogrody i ogródki województwa łódzkiego

 

Informujemy, iż decyzją Zarządu Województwa Łódzkiego do 30 września 2021 została wydłużona możliwość składania prac w konkursach: „Kolorowy balkon” oraz „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”. Zachęcamy do wzięcia udziału. Bardzo atrakcyjne nagrody finansowe czekają!

Oba konkursy powinny przyczynić się do tego, że województwo łódzkie rozkwitnie i nabierze kolorów. „Puszczamy” oczko do laureatów Lilii Ogrodnika – może warto rozważyć zgłoszenie?

– Chcemy, aby województwo łódzkie stało się stolicą ogrodów – mówi marszałek Grzegorz Schreiber. – Zależy nam, aby trafić do wszystkich tych, którzy mówią o sobie, że są miłośnikami ogrodów, do tych, którzy chcieliby takie ogrody udoskonalić, upiększyć. Zapraszamy ich do wspólnego działania, do wspólnej organizacji, do tego żebyśmy wyłonili spośród tego co powstanie, najpiękniejsze, najładniejsze ogrody, balkony.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął miesięcznik ,,Mój ogródek’’. To jedno z młodszych pism na rynku czasopism ogrodniczych i bardzo lubiane. Magazyn jest kompletnym źródłem wiedzy dla wszystkich, którzy pasjonują się uprawą przydomowego ogrodu czy też małego ogródka balkonowego.

– ,,Mój ogródek” włącza się we wszelkie inicjatywy, które promują kontakt z naturą i uprawę roślin. Hortiterapia jest najprostszym i najtańszym sposobem na zachowanie zdrowia i równowagi psychicznej, a to chyba jest nam w dzisiejszych czasach najbardziej potrzebne. Doskonale się to też wpisuje w nurt, który jest nam szczególnie bliski, czyli slow life. Dlatego też, z radością obejmujemy patronatem medialnym konkurs ,,Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” organizowany przez województwo łódzkie – mówi Magdalena Kondracka, redaktor naczelna miesięcznika ,,Mój Ogródek”.

Wiosna sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Aby nie tracić ciepłych wieczorów wystarczy wykorzystać przestrzeń, którą mamy tuż za naszymi oknami. Nawet niewielki balkon możemy przekształcić w przytulne miejsce wypoczynku, zielony i pachnący ogród. Wiosna to najlepszy czas na jego metamorfozę.

Konkurs „Kolorowy balkon” przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach tematycznych: rośliny miododajne, ukwiecony balkon i rośliny ziołowo-warzywno-owocowe.

Mieszkańcy województwa, którzy chcą pochwalić się swoim ogrodem czy działką mają do wyboru konkurs „Ogrody i ogródki województwa łódzkiego” w kategoriach: Ładne kwiatki, czyli Ogród kwiatowy, Królowa ula, czyli Ogród jako oaza dla pszczół i pszczołowatych, Niezłe ziółko, czyli Ogród ziołowo-warzywny, Sielski-anielski, czyli Ogród z tradycyjnymi odmianami drzew, krzewów i krzewinek owocowych.

W obu konkursach mogą wziąć udział pełnoletni mieszkańcy województwa łódzkiego. Uczestnik może dokonać jednego zgłoszenia do konkursu w jednej kategorii tematycznej.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursów dostępne są na poniższych stronach internetowych:

„Ogrody i ogródki województwa łódzkiego”

„Kolorowy balkon”

Dla uczestników konkursów przewidziano atrakcyjne nagrody finansowe.

(MB)

 

Kto otrzyma „Lilię Smakosza”? Poznajcie wyniki VIII Uniejowskiego Festiwalu Smaków

VIII Uniejowski Festiwal Smaków przeszedł do historii, jednak nie wszystko, co z wydarzeniem się wiąże, zostało Wam już przekazane. Każdy spośród festiwalowych obiektów gastronomicznych wciąż czeka na najważniejszą dla niego informację, a mianowicie: kto w tym roku otrzyma „Lilię Smakosza” oraz tytuł „Najbardziej apetycznego miejsca”? Z pewnością ciekawi są również wszyscy ci, którzy zechcieli przyłączyć się do imprezy, a więc uczestnicy wydarzenia.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji konkursu były: cukinia – w daniu głównym oraz gruszka – w deserze.

15 potraw ocenionych zostało przez Komisję konkursową oraz Gości Festiwalu. Zarówno jedni, jak i drudzy, w swoich ocenach pod uwagę wzięli kompozycję smaków, a także estetykę podania.

 

Jak przedstawiają się wyniki?

W ocenie Komisji konkursowej w kategorii Danie Główne nagrodzone zostały następujące restauracje:

I miejsce – VARTO Restaurant, Hotel Termalny za danie: „Halibut w kwiecie lata” – 22  pkt

II miejsce – Central Skwerk / Pizzeria Twister za danie: „Placki z cukinii w towarzystwie eskalopków drobiowych w sosie śmietanowio-grzybowym” – 21 pkt

III miejsce – AQUA Restaurant, ApartHotel za danie: „Asiette z cukinii z polędwiczką wieprzową” – 14 pkt

 

W ocenie Komisji konkursowej w kategorii Deser nagrodzone zostały następujące restauracje:

I miejsce – MikSer Street Food za deser: „Croissant z lodami gruszkowymi” – 25 pkt

II miejsce – Pizzeria Pico Bello za deser: „Zielona gruszka” – 17 pkt.

III miejsce – Aqua Restaurant, ApartHotel Uniejów za deser: „ Gruszka kompresowana w czerwonym winie” – 14 pkt.

 

Do urn wrzucone zostały łącznie 162 Paszporty. Wśród nich znajdowały się paszporty prawidłowo wypełnione, ale także takie, które nie mogły być wzięte pod uwagę przy liczeniu głosów:

  • Paszporty ważne: 132
  • Paszporty nieważne (brak wymaganej liczby pieczątek w obu kategoriach, brak danych osobowych, brak podpisu): 30
  • Paszporty ważne w kategorii Danie główne: 123
  • Paszporty ważne w kategorii Deser: 104

Na podstawie oddanych głosów otrzymaliśmy następujące wyniki:

W ocenie Gości w kategorii Danie Główne nagrodzone zostały następujące restauracje:

I miejsce – AQUA Restaurant, ApartHotel za danie: „Asiette z cukinii z polędwiczką wieprzową” – 64 głosy

II miejsce – MikSer Street Food za danie: „Pampuch z boczkiem BBQ i piklowaną cukinią” – 46 głosów

III miejsce –VARTO Restaurant za danie: „Halibut w kwiecie lata” – 32 głosy

 

W ocenie Gości w kategorii Deser nagrodzone zostały następujące restauracje:

I miejsce – MikSer Street Food za deser: „Croissant z lodami gruszkowymi” – 69 głosów

II miejsce – Pizzeria Pico Bello za deser: „Zielona gruszka” – 51 głosów

III miejsce – AQUA Restaurant, ApartHotel za deser: „ Gruszka kompresowana w czerwonym winie” – 41 głosów

Serdecznie gratulujemy!

Słowa gratulacji, a także gorących podziękowań, należą się jednak wszystkim bez wyjątku obiektom gastronomicznym, które wzięły udział w VIII Uniejowskim Festiwalu Smaków. Tak więc – gratulujemy i dziękujemy!

A.Ol.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ