Obserwuj nas na Facebook

Markety Tesko, niestety zostały sprzedane innej grupie zarządzającej marketami w Polsce i z dniem 15 lipca, zakończy swoją działalność placówka między innymi w Poddębicach. W miejsce upadłej spółki,,powstanie market NETTO.

To koniec Tesco w Polsce! Właściciel sieci Netto sfinalizował przejęcie 300 sklepów Tesco. Pieniądze przelane na konto Brytyjczyków

Per Bank, prezes Salling Group potwierdził, że transakcja przejęcia ponad 300 sklepów Tesco w Polsce została sfinalizowana dzisiaj 16 marca 2021r. – Pieniądze zostały przekazane moim przyjaciołom w Tesco – dodał Per Bank. Przypomnijmy, że wartość transakcji opiewała na 900 mln zł.

Przypomnijmy, że w piątek 12 marca Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził bezwarunkową zgodę na przejęcie przez Salling Group, właściciela sieci Netto Polska 301 sklepów należących do Tesco w Polsce.

– Jesteśmy niezmiernie zadowoleni, że nasza akwizycja Tesco Polska została zakończona. Dzięki tej akwizycji umacniamy obecność Netto na rozwijającym się rynku i realizujemy strategię naszej Grupy – wskazał Per Bank, prezes Salling Group.

– Oprócz mocnego rozwoju w tym roku sprzedaży żywności przez internet, ekspansja w Polsce jest kamieniem węgielnym ogólnej strategii Grupy Salling i w ciągu najbliższych 18 miesięcy podwoimy naszą działalność w Polsce, stając się znaczącym graczem na jednym z największych rynków w Europie. W tym czasie przekształcimy sklepy Tesco w nowy koncept sklepu Netto 3.0 – tłumaczy prezes Salling Group.

– Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na zatwierdzenie transakcji i rozpoczęcie tego historycznego w swej skali procesu transformacji przejętych sklepów w nowe, nowoczesne sklepy Netto 3.0, a także wdrożenia nowych kolegów z Tesco do ich obsługi – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. – To zadanie chcemy zrealizować w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Teraz zaczyna się dla nas prawdziwa praca – dodaje Janusz Stroka. Koszt modernizacji i rebrandingu sklepów tesco został oszacopwany przez władze duńskiego dyskontera na ok 1 mld zł.

Dzięki przejęciu ponad 300 sklepów Tesco sieć sklepów Netto urośnie w Polsce do niemal 700 placówek handlowych.

– Przejęcie polskich sklepów Tesco, to największa inwestycja Salling Group poza Danią. Jej efektem będzie to, że po raz pierwszy liczba sklepów Salling Group na rynku duńskim będzie mniejsza niż tych działających na rynkach zagranicznych (w Polsce i Niemczech – red.) – podkreślił Michael Løve CEO Netto

Przypomnijmy, że Netto zawarło porozumienie z Tesco o zakupie polskiej części biznesu w czerwcu 2020 r. Od tego czasu oczekiwało na ostateczną zgodę UOKiK i sfinalizowanie transakcji. Proces zatwierdzania został zakończony i Netto może przejąć 301 sklepów i dwa centra dystrybucyjne objęte umową.

W 2018 Netto wprowadziło zupełnie nową koncepcję sklepu, tzw. Netto 3.0, której celem była poprawa doświadczeń zakupowych klientów i sprawienie, aby zakupy w Netto były szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Klienci z entuzjazmem przyjęli ten koncept i nowy format został wdrożony już w ponad 160 sklepach Netto w Polsce. Wszystkie sklepy Tesco, które przejdą transformację, będą funkcjonowały zgodnie z konceptem Netto 3.0. Najważniejszym elementem nowego formatu jest udoskonalony, nowoczesny i estetyczny układ sklepu. Strefa ze świeżymi produktami, w szczególności dział warzyw i owoców, a także działy mięsny i dań gotowych zostały znacząco zmienione tak, aby zapewnić klientom większy wybór i lepszą ekspozycję produktów.

– Klienci bardzo pozytywnie reagują na nasz nowy koncept, poszerzony asortyment i unikalne doświadczenie zakupowe, które proponujemy im w funkcjonujących zgodnie z konceptem 3.0 placówkach. Teraz będziemy mieli okazję pokazać ten format jeszcze większej liczbie klientów i nie możemy się tego doczekać – mówi Janusz Stroka, prezes Netto Polska. I dodaje:  – Czekamy na nowych klientów – dodaje.

Sieć Netto działa w Polsce od ponad 25 lat. Firma ma ok. 400 sklepów w Polsce i trzy magazyny dystrybucyjne, zatrudnia ponad 5,5 tys. osób. Poza Polską sieć obecna jest w Danii i Niemczech.

źródło: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Piłkarska reprezentacja kobiet trenowała w Uniejowie

Do czwartku 10.07.2024 w Uzdrowisku Termalnym odbywało się zgrupowanie Reprezentacji Kobiet w piłce nożnej w ramach przygotowań do Euro 2025. W powołanej kadrze nie mogło zabraknąć Ewy Pajor. Zawodniczki Niny Palaton trenowały przez cztery dni na kompleksie boisk im. Włodzimierza

Wakacyjna oferta naszego partnera

Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas wakacyjnych wyjazdów. Partner Łódzkiego Związku Piłki Nożnej – Kahlenberg Services przygotował nową ofertę dotyczącą obozów piłkarskich – zarówno tych krajowych, jak i zagranicznych. Zachęcamy się do

PJS: Klasyfikacje klas A

Publikujemy klasyfikację Pro Junior System we wszystkich grupach klasy A za sezon 2023/2024. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego klubu uczestniczą w rozgrywkach Ekstraklasy, I

PJS: Klasyfikacje klas okręgowych

Przedstawiamy klasyfikację Pro Junior System za sezon 2023/2024 w klasach okręgowych jak i listę klubów, które otrzymają nagrody finansowe. Zgodnie z regulaminem (punkt 4) – w sytuacji, gdy drużyny jednego