Senior Łódka Cup 2022 o Puchar ŁZPN

0
35
views

W sobotę i niedzielę na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi zostanie rozegrana trzecia edycja turnieju Senior Łódka Cup w chodzonej odmianie piłki nożnej. Rywalizacja pań i panów toczyć się będzie o puchary ufundowane przez Łódzki Związek Piłki Nożnej.


Po raz pierwszy w historii impreza będzie miała międzynarodową obsadę. Polskie ekipy The Stars, Rosomak, DejaVu, Jeże Zgierz oraz debiutujący WF ŁKS będa miały okazję mierzyć się z holenderskimi drużynami Gold Stars Heracles (kobiety i mężczyźni) oraz litewskim zespołem Suduvos Mociutes.

Goście z Almelo, to najbardziej rozpoznawalna i prężnie działająca drużyna walking futbolu w kraju wiatraków i tulipanów. Tworzy ją prawie sześćdziesięcioosobowa grupa pań i panów, regularnie trenujących na doskonale wyposażonych obiektach klubu, który jeszcze rok temu występował w holenderskiej Eredivisie. To właśnie na terenie Gold Stars Heracles polskie drużyny w roku 2019 uczyły się grać w chodzoną odmianę piłki nożnej, by później triumfować w silnie obsadzonym turnieju Almelo City Cup (Rosomak – 2021 i 2022 oraz The Stars – 2022). – Pomiędzy naszą drużyną i zespołami z Polski istnieje niesamowita chemia. Polubiliśmy się od pierwszego spotkania i dlatego jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że nareszcie możemy przyjechać na turniej do Polski. Jestem przekonany, że spędzimy w Łodzi niezapomniany weekend – powiedział menadżer Heraclesa Huib Rouwenhorst.

Suduvos Mociutes to z kolei doskonale znane w świecie walking futbolu Babcie z Mariampola, dowodzone przez charyzmatyczną policjantkę Ramute Kartaviciene. Litwinki są bardzo popularne w swoim kraju. Często goszczą w programach telewizyjnych (m.in. w litewskiej wersji Mam talent), a dzięki swojej pasji do chodzonej odmiany piłki nożnej zwiedzają Europę. – Z dużym dystansem podchodzimy do wyników sportowych, bo dla nas nie są one najważniejsze. Gramy głównie dla przyjemności i cieszymy się z tego, że będąc w wieku 40+ i 50+ nie zamykamy się w domu, tylko wciąż jesteśmy aktywne. Już w 2020 roku planowałyśmy przyjechać do Polski, ale zatrzymał nas covid. Teraz się udało i nie możemy się doczekać spotkania z naszymi przyjaciółmi z Polski i z Holandii. Wizyta w Łodzi to będzie dla nas kolejna wielka przygoda – podkreśliła wiecznie uśmiechnięta i pogodna Kartaviciene.

– Jestem dumny z faktu, że ten turniej zyskuje coraz większą renomę w kraju i za granicą. Zaczynaliśmy typowo rekreacyjnie. W 2019 roku w grupie kilkunastu przyjaciół i znajomych rywalizowaliśmy o beczkę piwa. Dziś jesteśmy w zupełnie innym miejscu. W tegorocznej edycji wezmą udział zespoły z Holandii i Litwy, a o możliwość udziału w Senior Łódka Cup pytały nas też drużyny z Niemiec, Anglii, Belgii i Czech. Jest więc niemal pewne, że za rok grono startujących ekip się powiększy – podsumował promotor walking futbolu w Polsce Jarosław Paradowski.

Zaplanowane na 24 i 25 września mecze Senior Łódka Cup 2022 będą rozgrywane na obiekcie przy ulicy Minerskiej od godziny 12 do 16. Z powodu remontu ulicy Krańcowej wejście na obiekt od tej strony będzie zamknięte.

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ