0
149

IV liga

Pogoń Zduńska Wola – Termy Ner Poddębice 4:4 (1:2)

Bramki: Mateusz Broź 11-karny, 70, 83-karny, Dawid Sarafiński 72 – Jakub Owczarek 27-karny, 79, Kamil Kobryń 35, Jakub Grzelak 55

Pogoń Zduńska Wola: Swarzyński – Szarpak (60. Pasik), Porada, Sławiński (60. Idzikowski), Budka – Chmielewski, Pęciak (46. Smolarek), Okachi, Konieczny (88. Wolny), Sarafiński – Broź

Termy Ner Poddębice: Niedomagała – Grzelak, Majorowicz, Gzyl, Kobryń – Lewandowski (75. Waszczyk), Owczarek, Marciniak, Bistuła (90. J. Gzyl), Narożnik – Bahroun (70. Stachlewski)

W spotkaniu 7. kolejki łódzkiej czwartej ligi Termy Ner Poddębice zremisowały na wyjeździe z Pogonią Zduńska Wola 4:4. Spotkanie do samego końca trzymało w napięciu, a wydarzenia boiskowe zmieniały się jak w kalejdoskopie.

Mecz mógł lepiej rozpocząć się dla poddębiczan, jednak Cyprian Lewandowski przegrał pojedynek z debiutującym między słupkami Pogoni Mateuszem Swarzyńskim. Niewykorzystana sytuacja zemściła się na gościach w 11. minucie. Adrian Budka doszedł do prostopadłego podania Dawida Sarafińskiego i został nieprzepisowo zatrzymany przez Jakuba Grzelaka. Sędzia Wojciech Kretek bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” okazał się Mateusz Broź. Chwilę potem Jakuba Niedomagałę uderzeniem z dystansu zaskoczyć próbował Princewill Okachi. W odpowiedzi na bramkę Swarzyńskiego uderzał Safouen Bahroun, ale na drodze Tunezyjczyka stanął kolega z drużyny. W 27. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Jakuba Owczarka, Grzelaka w polu karnym sfaulował Adam Konieczny, a arbiter ponownie wskazał na rzut karny. Do „jedenastki” podszedł Owczarek i silnym strzałem doprowadził do wyrównania. W 35. minucie poddębiczanie przeprowadzili koronkową akcję, po której w sytuacji sam na sam ze Swarzyńskim znalazł się Kamil Kobryń. Boczny obrońca nie miał problemów z umieszczeniem futbolówki w siatce. Tuż przed przerwą biało-zielono-czerwoni mieli jeszcze dwie okazje. Najpierw Lewandowski ponownie przegrał ze Swarzyńskim w sytuacji jeden na jednego, a chwilę potem golkiper Pogoni sparował uderzenie Łukasza Marciniaka na rzut rożny.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia poddębiczan. O ile w 47. minucie Swarzyński zdołał uratować swój zespół przed utratą gola, po raz trzeci wygrywając pojedynek z Lewandowskim, o tyle goście dopięli swego w 55. minucie. Zamieszanie w polu karnym gospodarzy wykorzystał Grzelak, podwyższając prowadzenie Term Neru. Miejscowi mogli bardzo szybko odpowiedzieć, ale po dograniu od Budki, strzał Brozia ofiarną interwencją zatrzymał Kobryń. W 68. minucie ponownie kapitalną paradą popisał się Swarzyński zatrzymując szarżującego Bartosza Narożnika. Niewykorzystana sytuacja zemściła się 120 sekund później. Mikael Idzikowski obsłużył prostopadłym podaniem Brozia, a napastnik Pogoni w pełnym biegu minął trzech rywali i na raty pokonał Niedomagałę. Kilkadziesiąt sekund później ponownie asystował Idzikowski, a świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Dawid Sarafiński. Gospodarze cieszyli się z prowadzenia zaledwie sześć minut, bowiem kapitalnie z rzutu wolnego przymierzył Owczarek. To nie było jednak ostatnie słowo zduńskowolan. Po błyskawicznym kontrataku w polu karnym Term Neru faulowany był Broź, a arbiter trzeci raz wskazał na „wapno” i ukarał czerwoną kartką Dawida Gzyla, stopera biało-zielono-czerwonych. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany, ustalając rezultat meczu.

źródło: Termy Ner Poddębice

Klasa okręgowa

GKS Ksawerów – Termy Uniejów 1:2 (1:1)

Ostalczyk 13′ … Pęzik A. 27′, Spychalski M. 82′

Widzew II Łódź – GLKS Sarnów/Dalików 10:0 (6:0)

4′, 42′, 59′ Mihaljević, 14′ Gąsior, 19′ Rudol, 21′ Zejdler, 27′, 61′ Ameyaw, 90′ Sieroń, 90+1′ Malinowski

Widzew II:
Wolański – Turzyniecki, Piskorski (46′ Sieroń), Rudol, Kordas – Mandiangu (57′ Drążczyk), Gąsior (79′ Malinowski), Radwański (46′ Rybski), Zejdler, Ameyaw (85′ Karpicki) – Mihaljević (60′ Cieślak)

Rezerwowy: Reszka

GLKS:
Marciniak (67′ Stefański) – Sokołowski, Wijas, Woźniak, Paczkowski – Borowski, Krysiak, Lewandowski (46′ Misztal), Tomaszewski, Czechulski – Nowacki

Rezerwowi: Jesionowski, Nowak, Makowski

Żółte kartki: Rudol

Sędzia: Marcin Pionko (Łódź)

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odniosły dziś rezerwy Widzewa. Łodzianie, bardzo mocno wzmocnieni posiłkami z pierwszego zespołu, pokonali GLKS Sarnów/Dalików 10:0 i w lidze okręgowej wciąż nie stracili jeszcze choćby punktu.

Tak jak przewidywaliśmy, duet trenerski Jakub Grzeszczakowski – Maciej Sobociński miał dziś do dyspozycji wielu piłkarzy pierwszego zespołu. W wyjściowym składzie znaleźli się Patryk WolańskiŁukasz TurzynieckiSebastian Rudol, Kornel KordasChristopher MandianguMarcel Gąsior, Adam RadwańskiŁukasz Zejdler Michael Ameyaw. Jedenastkę dopełnili Kamil Piskorski oraz Filip Mihaljević.

Mecz rozpoczął się od dużej przewagi łodzian, która znalazła potwierdzenie już w 4. minucie. Świetne zagranie z głębi pola wykorzystał Mihaljević, pokonując uderzeniem z woleja golkipera gości. Niestety, w jednej z kolejnych akcji, po fatalnym nieporozumieniu z Wolańskim, piłkę do własnej bramki wpakował… Turzyniecki. Całe szczęście, sędzia uznał, że obrońca Widzewa był faulowany i nie zaliczył gola.

W 14. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Z prawej strony boiska dośrodkował MihaljevićGąsior przyjął futbolówkę, minął rywala i uderzeniem w długi róg podwyższył wynik. Widzewiacy dominowali, więc kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Najpierw dośrodkowanie Zejdlera wykorzystał strzałem głową Rudol, a po chwili celnie główkował sam pomocnik. Po dwudziestu jeden minutach gry rezerwy prowadziły więc już czterema golami.

Tuż przed upływem pół godziny ponownie dobrze wrzucił Zejdler, zaś głową do siatki trafił Ameyaw, tym razem po złej interwencji Marciniaka. W pierwszej połowie trafić mogli jeszcze Mandiangu, który przedryblował kilku rywali, ale strzelił minimalnie obok słupka oraz Zejdler, który uderzył w poprzeczkę. Ostatecznie udało się to Mihaljeviciowi, po asyście Turzynieckiego i do przerwy widzewiacy prowadzili 6:0.

W przerwie w zespole gospodarzy z boiska zeszli Kamil Piskorski i Adam Radwański, a w ich miejsce pojawili się Marcel Sieroń oraz Andrzej Rybski. Obraz gry nie uległ jednak żadnej zmianie. Kolejną dobrą szansę miał Mandiangu, tym razem przegrał jednak pojedynek z bramkarzem. Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 59. minuty, gdy dogranie Ameyawa wykorzystał Mihaljević, kompletując swojego hat-tricka. Po chwili było już 8:0, a do siatki po świetnej akcji lewą stroną trafił już sam Ameyaw.

Do niecodziennej sytuacji doszło w 67. minucie. Kontuzji doznał bramkarz GLKS, a wobec braku rezerwowego golkipera, między słupkami stanąć musiał zawodnik z pola, Bartosz Sokołowski. Widzewiacy nieco jednak odpuścili i wydawało się, że bramki w tym meczu już nie padną. W samej końcówce jednak najpierw Sieroń trafił do siatki głową, a później dobre zagranie z prawego skrzydła wykorzystał Maciej Malinowski i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 10:0.

Rezerwy Widzewa wciąż zajmują w lidze okręgowej drugie miejsce, jedynie bilansem bramkowym ustępując pierwszej Stali Głowno. Kolejny, wyjazdowy mecz czeka ich w przyszłą sobotę, z GLKS Dłutów. Wcześniej jednak, w środę o 16:00, zmierzą się w okręgowym Pucharze Polski KS II Kutno.

źródło: widzewtomy.net

Dużego pecha mieli zawodnicy z Sarnowa i Dalikowa, ponieważ mieli zagrać z drugą drużyną Widzewa, ale niestety trener pierwszego zespołu Marcin Kaczmarek, nakazał grać zawodnikom z pierwszego. GLKS więc zmierzył się w lidze okręgowej z II ligowym zespołem i wynik nie dziwi.