Reprezentacja U-20 pod wodzą Jacka Magiery już trenuje w Uniejowie

0
195
views

Reprezentacja Polski do lat 20 prowadzona przez Jacka Magierę rozpoczęła zgrupowanie w Uniejowie. W swoim pierwszym treningu zawodnicy uczestniczyli w poniedziałek 5 września 2018 roku na Kompleksie Boisk Piłkarskich im. W.Smolarka. Kolejne otwarte dla publiczności treningi reprezentantów Polski będzie można oglądać do 8 września. 

W trakcie pobytu w Uniejowie zawodnicy zatrzymali się w Medical Spa Hotel Lawendowe Termy****, z którego na treningi udają się na pobliski kompleks boisk piłkarskich. Przebywający od niedzieli w Uniejowie reprezentanci, w poniedziałek po południu rozpoczęli swoje przygotowania do przyszłorocznych występów na organizowanych w Polsce Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej do lat 20. Podczas zgrupowania zawodników czeka również  wyjazd do Łodzi. Na stadionie Widzewa kadra U-20 w czwartek 6 września rozegra mecz z Włochami.


Kadra U-20 zatrzymała się w Hotelu Lawendowe Termy.


Na zdj. boisko, na którym trenuje Kadra U-20.

Uniejów jest miejscem, gdzie reprezentanci Polski będą trenować przed występami podczas turnieju Mistrzostw Świata. Kolejne najbliższe treningi w naszym mieście planowane są na październik i listopad oraz w przyszłym roku.

W  ubiegłym tygodniu trener Jacek Magiera powołał 22 zawodników, którzy przyjechali na zgrupowanie do Uniejowa oraz mają szanse pokazać się w meczach z Włochami (06.09, godz. 19 w Łodzi na stadionie Widzewa) oraz Szwajcarią (10.09, godz. 18 w Montreux).


Na zdj. trener reprezentacji Jacek Magiera. Wieloletni zawodnik klubu Legia Warszawa, w którym następnie pracował jako trener.

,,Szukaliśmy miejsca, które jest w pobliżu Łodzi, gdzie będziemy rozgrywać mecze Mistrzostw Świata (…), tym bardziej, że w Uniejowie są znakomite warunki do tego, żeby się przygotować – mamy ciszę, spokój, świetne boisko i bardzo dobry hotel. Pierwszy raz przyjechałem tutaj w kwietniu, zaraz po decyzji, że w Polsce odbędą się mistrzostwa i pierwsza prezentacja przesądziła o wyborze tego miejsca, pozostały tylko szczegóły, które trzeba było dograć. To wszystko spowodowało, że dzisiaj tutaj jesteśmy. Chciałbym, żeby to miejsce się kojarzyło z Reprezentacją U-20” – powiedział trener Jacek Magiera podczas pierwszego treningu w Uniejowie.


Na zdjęciu po lewej – Wojciech Kowalewski – trener bramkarzy. Grał m.in. w Legii Warszawa, Spartaku Moskwa i polskiej reprezentacji.

,,Pierwszy trening miał wprowadzić zawodników do tego tygodnia pracy, najważniejszy jest dla nas czwartek, czyli mecz z Włochami na stadionie Widzewa. Te dwa dni poświęcimy na taktykę i technikę oraz na przygotowanie zawodników pod profile na pozycje. Nie graliśmy ze sobą praktycznie nigdy w takim składzie, dlatego ten czas jest dla nas bardzo istotny” – dodaje trener Magiera o planach treningów w Uniejowie.

Zawodników trenera Jacka Magiery można oglądać podczas treningów, które są otwarte dla kibiców. Poniżej plan treningów podczas tego tygodnia zgrupowania w Uniejowie:

wtorek 04/09/2018 19.00-20.30
środa 05/09/2018 10:30-12:00
czwartek 06/09/2018 10:30-11:15
piątek 07/09/2018 11:30-12:30
17:30-18:30
sobota 08/09/2018 11:00-12:30
17:30-18:30 (godziny treningów mogą ulec zmianie)

REKLAMA

Lista powołanych na zgrupowanie w Uniejowie (źródło-www.pzpn.pl/): Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen), Marcin Bułka (Chelsea FC), Sebastian Strózik (Cracovia), Dominik Steczyk (1. FC Nürnberg), Adrian Łyszczarz (GKS Katowice), Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kacper Michalski (Górnik Zabrze), Marco Drawz (Hamburger SV), Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Radosław Majecki (Legia Warszawa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Jakub Moder (Odra Opole), Serafin Szota (Odra Opole), Adrian Benedyczak (Pogoń Szczecin), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Miłosz Mleczko (Puszcza Niepołomice), Michał Góral (Stomil Olsztyn), David Kopacz (VfB Stuttgart), Damian Pawłowski (Wigry Suwałki), Paweł Olszewski (Wigry Suwałki), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Tymoteusz Puchacz (Zagłębie Sosnowiec).

Zobacz więcej zdjęć Reprezentacji U-20 w Uniejowie

(M.K)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ