PUCHAR DLA PODDĘBICKICH POLICJANTÓW W TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ W UNIEJOWIE

0
112
views

Służby mundurowe rozegrały koleżeńskie mecze w Halowym Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Poddębicach. W imprezie uczestniczyli mundurowi z dziewięciu policyjnych jednostek. Zwyciężyła drużyna z Poddębic.

W sobotę 7 stycznia 2023 roku na hali Szkoły Podstawowej w Uniejowie odbyła się kolejna edycja Turnieju. Imprezę otworzył insp. Krzysztof Kotkowski – Komendant Powiatowy Policji w Poddębicach, który przywitał zawodników, życząc wszystkim powodzenia w rozgrywkach. Do udziału w sportowej konkurencji zgłosiło się  9 drużyn z województwa łódzkiego:  KPP Bełchatów, KPP Łowicz, KPP Pabianice, KPP Kutno, KPP Zduńska Wola, KPP Poddębice, KMP Łódź, OPP Łódź oraz Ośrodek Szkolenia Policji w Sieradzu. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00. Zawodnicy przystąpili do rozgrywek i walki o puchar. Po długich zmaganiach wyłoniono zwycięzców:
I miejsce na podium zajęła drużyna z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach,
II miejsce – zawodnicy z  KPP w Bełchatowie,
III miejsce drużyna z Ośrodka Szkolenia Policji w Sieradzu.
Zwycięskie zespoły otrzymały puchary, medale oraz uniejowskie upominki, które wręczył komendant poddębickiej jednostki. Przyznane zostały także dodatkowe wyróżnienia. Tytuł „Najlepszego Bramkarza” zdobył Dominik Watała z KPP w Bełchatowie. „Najlepszym Zawodnikiem Turnieju” okazał się Patryk Niewiadomski z  KPP w Bełchatowie a „Najlepszym Strzelcem” – Krzysztof Stachlewski z KPP w Poddębicach.
Zawody rozegrano z myślą o podnoszeniu sprawności fizycznej, propagowaniu zdrowego stylu życia oraz integracji środowisk mundurowych. Współorganizatorem Turnieju był Zarząd Wojewódzki NSZZP w Łodzi, Burmistrz Miasta Uniejów oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie. Dziękujemy za pomoc i wsparcie w realizacji Turnieju.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

KOSZTOWNA JAZDA ROWEREM

Ponad promil alkoholu w organizmie. Tyle wydmuchał rowerzysta, zatrzymany do kontroli przez poddębickich funkcjonariuszy. Przypominamy, że obecnie jazda rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożona jest mandatem w wysokości 2500 zł.

8 stycznia 2023 roku policjanci patrolujący teren gminy Pęczniew, zatrzymali do kontroli cyklistę, którzy wzbudził ich zainteresowanie „nietypowym” sposobem jazdy. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 64-latek miał ponad  promil alkoholu w organizmie. Po zakończonej interwencji, mężczyzna wracał do domu pieszo.

Osoba, która prowadzi na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu inny pojazd niż mechaniczny w stanie nietrzeźwości podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 zł. Gdy w takiej sytuacji rowerzysta znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, to grozi mu kara aresztu albo grzywny w wysokości nie niższej niż 1000 zł.

Pamiętajmy o tym, że wsiadając na rower pod wpływem alkoholu, naruszamy obowiązujące przepisy.

Stan po użyciu alkoholu zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:

  • stężenia we krwi od 0,2‰ do 0,5‰ alkoholu albo
  • obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do:

  • stężenia we krwi powyżej 0,5‰ alkoholu albo
  • obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.

Nietrzeźwy rowerzysta to duże zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikami ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

Poprzedni artykułTURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ
Następny artykułDO ZGIERZA PO LIDERA
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ