ODLICZAMY DNI DO „MUNDIALU UNIEJÓW”

0
50
views

W dniach od 30 maja do 1 czerwca 2022 roku na obiekcie sportowym im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie odbędzie się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn „Mundial Uniejów”. 25 drużyn będzie walczyć o Puchar Komendanta Głównego Policji

Turniej ma na celu kultywowanie pamięci o tragicznie zmarłych funkcjonariuszach łódzkiego garnizonu Policji: mł. asp. Wiktorze Będkowskim,  mł. asp. Bartłomieju Kuleszy oraz asp. Andrzeju Werstaku, którzy w tragicznych okolicznościach 26 marca 2007 roku w Zakładzie Karnym w Sieradzu oddali swoje życie wypełniając do końca rotę ślubowania.
Ideą imprezy jest także doskonalenie sprawności fizycznej oraz kształtowanie pozytywnych postaw, a także budowanie dobrej atmosfery w służbie poprzez współzawodnictwo sportowe.

Patronatem Honorowym imprezę objęli : Wojewoda Łódzki, Marszałek Województwa Łódzkiego, Komendant Główny Policji,  Polski Związek Piłki Nożnej, Łódzki Związek Piłki Nożnej, Miasto Uniejów, ZW NSZZ Policjantów woj. łódzkiego, Łódzkiej Grupy Wojewódzkiej IPA.

Czekamy na pierwszego gola turnieju i zapraszamy do kibicowania  nie tylko fanów piłki nożnej !

 

KONTROLA DROGOWA ZWERYFIKOWAŁA TRZEŹWOŚĆ KIEROWCÓW

Wysokie mandaty, liczne apele policji, sprawy w sądzie, a jednak nadal ryzykują. Mowa o nietrzeźwych kierowcach, którzy pomimo niebezpieczeństwa jakie stwarzają dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego, wsiadają za kierownicę po alkoholu. Poddębicka policja zatrzymała kolejnych pijanych kierujących.

22 maja 2022 roku w miejscowości Praga na terenie gminy Poddębice, kierujący nie zastosował się do znaku B20 „STOP”. Kiedy policjanci zatrzymali pojazd do kontroli drogowej, z kierującym był utrudniony kontakt. Mundurowi od mężczyzny wyczuli woń alkoholu. Badanie na stan trzeźwości wykazało, że 64-letni mieszkaniec Zgierza miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymane prawo jazdy, sprawa w sądzie oraz mandat za wykroczenie dotyczące niestosowania się do znaków. Czy było warto?

Podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej. W sobotę, 21 maja 2022 roku o północy podczas kontroli drogowej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali pojazd marki Mercedes na terenie miasta Poddębice. Okazało się, że 22 letni mężczyzna wcześniej spożywał alkohol.

Przypominamy, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Kolejny raz apelujemy do kierowców, by nie wsiadali za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej ilości alkoholu. Pamiętajmy, że jazda na podwójnym gazie zaburza postrzeganie rzeczywistości i znacząco wpływa na decyzje podejmowane za kierownicą. Nie igrajmy z życiem swoim i innych uczestników ruchu drogowego.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ