NIETRZEŹWY KIEROWCA = ZDARZENIE DROGOWE

0
40
views

Do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysokie konsekwencje finansowe grożą osobie, która wsiada za kierownicę po alkoholu. Tym razem przekonała się o tym 50-latka oraz 39-latek, doprowadzając do zdarzeń drogowych w Poddębicach.

27 i 28 grudnia 2022 roku na ulicy Łęczyckiej w Poddębicach doszło do dwóch sytuacji spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących.

50-latka wykonując manewr cofania fiatem, nie zachowała należytej ostrożności w wyniku czego uderzyła w prawidłowo zaparkowany pod sklepem pojazd. Nie potrafiła wytłumaczyć zaistniałego zdarzenia. Zachowanie kobiety wzbudziło podejrzenie zgłaszającego, wezwał na miejsce mundurowych. Policjanci poddali kierującą badaniu na stan trzeźwości, okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W środę, 28 grudnia 2022 roku kierujący pojazdem marki Kia podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu ulicą Łęczycką. 39-latek doprowadził do bocznego zderzenia  z pojazdem marki Kia Sportage.  Mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Uczestnicy kolizji nie potrzebowali pomocy medycznej.

Sprawcy zdarzeń drogowych stracili już prawo jazdy. O dalszym losie kierowców zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Wszystkim kierującym przypominamy, że „jadąc na podwójnym gazie” ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ