ŁZPN: Wolne miejsca na kursie dla sędziów

0
14
views

Wydział Sędziowski w Łodzi rozpocznie w styczniu szkolenia dla przyszłych arbitrów. Dla kandydatów to szansa na rozpoczęcie sportowej przygody, znalezienia nowego hobby, a także możliwość dodatkowego zarobku. Mile widziane są również kobiety. Sędziowski kurs wystartuje 23 stycznia. Organizatorzy mają jeszcze wolne miejsca.

Kurs prawdopodobnie odbędzie się on-line, choć ostateczna decyzja zapadnie przed samym rozpoczęciem. Jego koszt to 150 zł. Zaplanowano 5 spotkań – w każdą sobotę, co tydzień. Zajęcia poprowadzą czołowi sędziowie z województwa łódzkiego. Kandydaci dokładnie poznają przepisy, usłyszą praktyczne sędziowskie wskazówki, a także na podstawie wideoklipów zaczną się uczyć prawidłowej interpretacji boiskowych zdarzeń. Kurs zakończy się egzaminem praktycznym (bieganie długich i krótkich dystansów), a także egzaminem teoretycznym (test z przepisów). Osoby z najlepszymi wynikami otrzymają wyprawkę, czyli m.in. profesjonalny strój sędziowski.

Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminu, kandydaci staną się sędziami. Swoją przygodę rozpoczną od prowadzenia meczów dzieci, a później rozpoczną sędziowanie w klasach seniorskich.

źródło: lodzkifutbol.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ