Kluby z klasy okręgowej chcą grać

0
74
views

Kilka klubów grających w grupie II KEEZA Klasy Okręgowej (dawna grupa piotrkowska) chce kontynuować rozgrywki i nie wyklucza petycji do Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w tej sprawie. Inicjatorem jest członek zarządu Pilicy Przedbórz Dawid Łuczyński, który nie jest w stanie zrozumieć czemu gra IV liga, a drużyny z okręgówki muszą pauzować.

– My też jesteśmy w stanie wykazać umowy stypendialne z zawodnikami. Inne kluby, z którymi rozmawiałem, też spokojnie przygotują takie pismo. Nie rozumiem dlaczego nie gramy. Pilica normalnie trenuje – mówi Łuczyński. Działacz klubu z Przedborza chce zorganizować spotkanie w tej sprawie w siedzibie piotrkowskiej delegatury ŁZPN.

źródło: lodzkifutbol.pl

 

Przerwa do 9 kwietnia

W związku z wprowadzeniem na terenie całego kraju zaostrzonych zasad bezpieczeństwa sanitarnego Łódzki ZPN podjął decyzję o zawieszeniu do 9 kwietnia 2021 roku rozgrywek III i IV ligi kobiet.


Przypominamy, że kilka dni wcześniej wstrzymana została rywalizacja mężczyzn od Keeza Klasy Okręgowej w dół. Rywalizacja w ligach młodzieżowych prowadzona jest zgodnie z terminarzem.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów do 9 kwietnia w obszarze sportu możliwa jest organizacja współzawodnictwa, zajęć i wydarzeń sportowych jedynie:

  • dla sportu zawodowego, zawodników pobierających stypendium sportowe, o którym mowa w ustawie z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie, zawodników będących członkami kadry narodowej lub reprezentacji olimpijskiej, lub reprezentacji paraolimpijskiej, uprawiających sport w ramach ligi zawodowej oraz dzieci i młodzieży uczestniczącej we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy;
  • bez udziału publiczności;
  • z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych, takich jak: dezynfekcja szatni, węzłów sanitarnych, urządzeń i sprzętu sportowego, dostępność środków do dezynfekcji rąk, zapewnienie 15-minutowych odstępów między wchodzącymi i wychodzącymi, itd.

Osoby uczestniczące w treningach lub zawodach muszą posiadać dokument wystawiony przez podmiot opłacający wynagrodzenie lub stypendium sportowe, międzynarodową federację sportową uznaną przez MKOl albo międzynarodową organizację sportową o zasięgu kontynentalnym należącą do takiej federacji, albo polski związek sportowy.

Wyżej wymienione zasady są respektowane w prowadzonych przez ŁZPN rozgrywkach grupy I trzeciej ligi, czwartej ligi oraz ligach młodzieżowych. Jeśli wszystkie kluby występujące w klasie okręgowej i niższych ligach będą w stanie dostosować się do obowiązujących uregulowań prawnych, to ŁZPN nie wyklucza wcześniejszego wznowienia wstrzymanych rozgrywek.

źródło: lzpn.org

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ