JUŻ W NIEDZIELĘ DRUGIE I OSTATNIE DERBY POWIATU PODDĘBICKIEGO !!!

0
94
views

Na tą chwilę w POWIECIE PODDĘBICKIM „rządzą” Termalni z Uniejowa, którzy pokonali w meczu derbowym GLKS Sarnów/Dalików 3:2 na boisku w Dalikowie w ramach rozgrywek klasy okręgowej. Już w niedzielę dojdzie do drugiego, a zarazem ostatniego meczu derbowego w naszym POWIECIE w tym roku. Jeśli nie padnie wynik remisowy, to zwycięzca będzie drugim zespołem obok Term z Uniejowa, drużyną „rządzącą” w POWIECIE, ale mistrz musi być tylko jeden i Stowarzyszenie OK Poddębice wyszło z propozycją rozegrania po zakończeniu rundy jesiennej, meczu charytatywnego o „MISTRZOSTWO POWIATU PODDĘBICKIEGO” drużyn meczów derbowych.

Wracając do niedzielnego pojedynku derbowego, będzie to rywalizacja batobójcza, byłych zawodników Neru Poddębice, a co najważniejsze dwóch drużyn POWIATU PODDĘBICKIEGO. Ciekawie będą wyglądały pojedynki między Chmieleckim Patrykiem, a jego bratem Sebastianem. W szeregach gospodarzy, a więc Pisi Zygry gra wielu wychowanków lub byłych zawodników Neru Poddębice (np. Waligórski Radosław, Cichosz Adam, Stajewski Marcin, Stajewski Arkadiusz, Chmielecki Patryk, Woźniak Marcin, Woźniak Kacper, Matusiak Przemysław, Dudczak Arkadiusz), jak i w ekipie gości w Sazanie Pęczniew (np. Śpiączka Wiktor, Kochanek Arkadiusz, Chmielecki Sebastian, Płusa Bartosz, Kubiak Konrad, Osiński Kamil, Frisz Mateusz). Ostatnie spotkanie tych drużyn grających o ligowe punkty, odbyło się w sezonie piłkarskim 2013/2014 i były to rozgrywki o mistrzostwo klasy B grupa Łódż I. W tych ostatnich rozgrywkach w pierwszym meczu naszych ekip, 27 października 2013 roku na boisku w Zygrach, miejscowi ulegli Sazanowi Pęczniew aż 2:6. W meczu rewanżowym rundy wiosennej 8 czerwca 2014 roku, Sazan Pęczniew ponownie rozgromił Pisię Zygry 6:2. Był to ostatni pojedynek tego sezonu i Sazan Pęczniew nie awansował do klasy wyższej, tylko z powodu różnicy bramek. Po 40 punktów na koniec sezonu zdobyła nasza drużyna, oraz Boruta II Zgierz, która w pierwszym spotkaniu w Pęczniewie uległa Sazanowi 3:2, ale w rewanżu zgierzanie wygrali 2:0 i o tą jedną bramkę Boruta II była lepsza i awansowała do A klasy.  Podrażniona Pisia Zygry tą historią, już w niedzielę będzie miała możliwość odegrania się za pamiętne dwa razy 2:6 w plecy.

Już w najbliższą niedzielę (27 września) o godzinie 16:00 na stadionie piłkarskim w Zygrach, odbędzie się MECZ DERBOWY POWIATU PODDĘBICKIEGO w ramach rozgrywek klasy A grupy III pomiędzy:

Pisia Zygry – Sazan Pęczniew 

 

 

 

Poprzedni artykułCICHY LIDEREM
Następny artykułKEEZA TERMY NER PODDĘBICE GRA DALEJ
UDOSTĘPNIJ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ