HISTORIA ZNIKNĘŁA Z PODDĘBIC ?

4
403
views

Niestety w ostatnim czasie doszło do historycznej zmiany klubu piłkarskiego z Poddębic. Klub z Poddębic powstał w 1946 roku i miał nazwę Ochotnicza Straż Pożarna Poddębice. Klub o tej nazwie przestał istnieć w 1949 roku. W latach pięćdziesiątych powstał klub o nazwie Start Poddębice, ale też szybko skończył swoją żywotność. Nadszedł w końcu rok 1958, gdzie utworzyło się stowarzyszenie o nazwie Ludowy Klub Sportowy Ner Poddębice na czele którego stanął Kubiak Seweryn. Przez 65 lat istnienia tego klubu, prezesami byli: Pełka Józef, Janaszkiewicz Jan, Stachrowski Kazimierz, Sakławski Zenon. Nowakowski Tadeusz, Warawąsowski Leon,  Łopata Wiesław, Adamski Włodzimierz, Olejniczak Ryszard, Hereziński Jan, Ignaczak Jarosław, Morawski Roman i aktualny Strzelczyk Piotr. Nadszedł rok 2023 i zarząd klubu, postanowił wymazać z nazwy klubu z Poddębic historyczne słowo Ner i pozostawić tylko Termy Poddębice z jednym dębem w logo klubu.

 

Jak zauważyliście, Ochotnicza Straż Pożarna Poddębice, miała swoje lata istnienia jak i Start Poddębice. Z logiki wynika, że teraz sam człon w nazwie Termy bez Ner, nie jest fair play kontynuować lata istnienia klubu Ner Poddębice, ale to tylko taka mała refleksja, żeby byli działacze i piłkarze nie czuli się urażeni. Pamiętajmy jednak, każdy ma swoje zdanie.

Jeśli uważacie, że ten artykuł nie jest wiarygodny, lub macie jakieś swoje zdanie na temat zmiany nazwy klubu z Poddębic, to czekamy na wasze opinie w komentarzach poniżej (prosimy bez ewentualnego przeklinania).

 

4 KOMENTARZE

  1. Widać że zarządowi LKS Termy chce się działać i pilka nozna w Poddebicach idzie w dobrym kierunku, jednak pomysł z usunięciem członu NER wydaje się dość niefortunny.Ner Poddębice to kawał historii!!!!

  2. Niby to tylko nazwa ale co to komu przeszkadzało ? Przez lata wcześniejsze było Keeza Termy Ner Poddębice a teraz nagle zmiana . Niech sobie fanclub wymaże teraz Ner

ZOSTAW ODPOWIEDŹ