Samsung River Triathlon w Uniejowie – zostały 4 dni do zamknięcia zapisów

0
18
views

uż za niespełna dwa tygodnie odbędą się ostatnie zmagania w ramach Samsung River Triathlon Series 2021. Tym razem sportowcy będą rywalizować w Uniejowie.

Na 15 sierpnia zaplanowano ostatni, czwarty etap zawodów, które wymagają sporych umiejętności od uczestników. Tego dnia wyruszy Samsung River Triathlon Series, a Gospodarzem wydarzenia jest Uniejów Uzdrowisko Termalne. W zmaganiach przewidziano rywalizację w dwóch dystansach i w dwóch kategoriach: indywidualnej i sztafecie.

Start dłuższego dystansu 1/4 IM rozpocznie się o godzinie 10.00. Zawodnicy będą mieli do pokonania:
– 950 m pływanie
– 45 km rower (2 pętle)
– 10,55 km bieg (4 pętle)

Start krótszego dystansu zaplanowano na godzinę 10.45. Zawodnicy będą mieli następujące dystanse do pokonania:
– 475 m pływanie
– 22,5 km rower (1 pętla)
– 5,25 km bieg (2 pętle)

Start zawodów nastąpi się w pobliżu mostu przy rzece Warcie, natomiast metę i strefę zmian zaplanowano w pobliżu Kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”. Limit uczestników przewidziano na 300 osób.

Poniżej podajemy harmonogram zawodów:

7.30 – otwarcie Biura Zawodów, rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (w namiocie, w okolicy strefy zmian),

9.30 – zakończenie wydawania pakietów (na dystansie 1/8 IM i 1/4 IM),

7.00 – 9.30 – wprowadzenie rowerów do strefy zmian zawodników 1/4 IM,

7.00 – 9.30 – wprowadzenie rowerów do strefy zmian zawodników 1/8 IM,

10.00 – START dystansu 1/4 IM,

10.45 – START dystansu 1/8 IM,

13.00 – 15.00 – wyprowadzanie rowerów ze strefy zmian dystansu 1/8 oraz 1/4 IM,

13:45 – dekoracja zwycięzców OPEN, kategorii wiekowych oraz sztafet dystansu 1/8 oraz 1/4 IM.

W zawodach może wziąć udział każdy kto w dniu imprezy będzie miał ukończone 14 lat i więcej (osoby niepełnoletnie mają obowiązek przedłożyć w biurze zawodów podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w triathlonie). Zgłoszeń można dokonywać od 9 stycznia 2021 roku do 8 sierpnia 2021 przy pomocy elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej: www.RiverTriathlon.pl. Na tej samej stronie Zainteresowani udziałem w zawodach mogą zapoznać się z ich regulaminem, zapisami i innymi szczegółami.

Triathlon to popularna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Rzeka Warta jest trzecią pod względem długości rzeką Polski. Stwierdziliśmy, że organizacja zawodów triathlonowych na Warcie będzie bardzo atrakcyjna – zarówno dla zawodników, jak i samych miast, które wspólnie z nami zaangażowały się w projekt – zapowiadają organizatorzy. – W każdej z miejscowości już pływaliśmy i sprawdziliśmy rzekę, stąd wiemy, że jest to dla Was bezpieczne. W zdecydowanej większości tras, które wyznaczyliśmy głębokość wody nie przekracza 1,5m, a pod nogami będziecie mieć grunt w postaci piasku. Brzmi mało wiarygodnie? Sami w to nie wierzyliśmy dopóki nie sprawdziliśmy KAŻDEJ trasy pływackiej w miejscowościach, które wchodzą w cykl. Oba dystanse (1/8IM oraz 1/4IM) będziecie pływać z prądem rzeki co ułatwi Wam nieco tę konkurencji. – czytamy na stronie Organizatora.

W roku 2021 River Triathlon Series odwiedził już następujące miasta: Wronki, Konin, Koło. Teraz przyszedł czas na Uniejów. Ideą cyklu jest upowszechnienie tejże dyscypliny sportowej wśród młodzieży i dorosłych jako wszechstronnej formy ruchu oraz propagowanie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. A skoro sport to i rywalizacja. Cykl pozwoli wyłonić najlepszych zawodników i zawodniczki biorących udział w zawodach. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy wziąć udział w 3 z 4 zawodów, które wchodzą w skład cyklu i uzbierać największą liczbę punktów – punktacja rozpisana jest w regulaminach. FINAŁ CYKLU odbędzie się właśnie w Uniejowie, bezpośrednio po zakończonych zawodach. W sąsiedztwie „Term Uniejów” odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną oraz zwycięzców kategorii wiekowych.

Organizatorami wydarzenia w Uniejowie są: „Fundacja Jeszcze więcej sportu”, Urząd Miasta w Uniejowie, Termy Uniejów.

UWAGA NIESPODZIANKA!


Do Partnerów Samsung River Triathlon Series dołączył także Aparthotel Termy Uniejów, który przygotował specjalną niespodziankę. Dla każdego zawodnika startującego w Uniejowie Aparthotel Termy Uniejów przygotował 20% rabatu na nocleg z 14 na 15 sierpnia. Wystarczy podać hasło: Triathlon Uniejów. Natomiast spośród wszystkich zawodników, którzy ukończą 1/4 IM oraz 1/8 w Uniejowie zostaną rozlosowane 2 vouchery na 3-dniowy pobyt w ApartHotelu Termy Uniejów dla 2 osób.

A.Ow.

źródło: Gmina Uniejów

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ