Znamy termin kolejnej walki Marcina Tybury

 

 

 

Tybura vs Struve oficjalnie na UFC w Hamburgu

Organizacja UFC ogłosiła, że kolejnym rywalem Marcina Tybury będzie Stefan Struve. Do starcia obu zawodników dojdzie 22 lipca, podczas gali UFC w Hamburgu.

Marcin Tybura aktualnie znajduje się na 8 miejscu w rankingu wagi ciężkiej UFC. Od momentu dołączenia do największej organizacji na świecie posiada bilans 3-3. W trakcie swojej kariery w UFC mierzył się m.in. z takimi zawodnikami jak Andrei Arlovski lub Fabricio Werdum. Polak w najbliższym pojedynku spróbuje przerwać passę 2 porażek z rzędu. W swoim ostatnim starciu został on znokautowany przez Derricka Lewisa.

Stefan Struve to niezwykle doświadczony zawodnik, w oktagonie wystąpił do tej pory aż 20 razy. Holender 25 z 28 wygranych walk kończył przed czasem, w tym 17 razy przez poddanie. Najważniejszymi skalpami Struve’a są m.in. aktualny mistrz UFC Stipe Miocic i legendarny Antonio Rodrigo Nogueira. Co ciekawe, Struve zmierzył się wcześniej z innym Polakiem, Danielem Omielańczukiem. Na gali UFC 204 poddał on Omielańczuka przez duszenie D’Arce.

Marcin Tybura jakiś czas temu poznał nazwisko kolejnego rywala, z którym przyjdzie mu się zmierzyć w UFC. O powrót na zwycięską ścieżkę Polak powalczy na gali w Hamburgu, a po przeciwnej stronie oktagonu stanie Stefan Struve. Holender, podobnie jak Marcin, ma obecnie serię dwóch porażek z rzędu i dla obu panów walka w lipcu może być pojedynkiem o pozostanie w organizacji. Jak do tego starcia przygotowywać się będzie „Tybur”? Opowiedział o tym Kubie Witkowskiemu w rozmowie dla zapinamypasy.pl. 

Pierwszym wątkiem dotyczącym obozu przygotowawczego, który poruszono, był dobór sparingpartnerów dla Marcina. Struve to zawodnik mierzący ponad 2 metry, dysponujący świetnym zasięgiem nóg i ramion. Czy jest ktoś w sportach walki, kto może być idealnym partnerem do treningów dla Tybury?

Nie znajdziemy nikogo, kto ma wzrost w okolicach 2,13 m. Jest kilku zawodników z kickboxingu, którzy mierzą nieco ponad 2 metry i myślę, że to z tymi zawodnikami będę się starał sparować jak najwięcej plus przygotować jakąś dobrą taktykę na tego przeciwnika. Jest już parę pomysłów na to, kogo ściągniemy i nawet jesteśmy już po wstępnych rozmowach z tymi ludźmi, także nie będzie tu problemu żeby ich ściągnąć.

Do dwóch ostatnich walk, z Werdumem i Lewisem, Tybura przygotowywał się między innymi w klubie Jackson Wink MMA, który swoją siedzibę ma w amerykańskim Albuquerque. Czy tym razem Polak ponownie sięgnie po wiedzę i umiejętności trenerów z Nowego Meksyku?

Tym razem zostanę w Polsce. Tak jak mówiłem wcześniej, teraz mam okres przygotowania fizycznego, trenuję też i parter i stójkę i zapasy osobno, a jakoś w przeciągu 2 tygodni zaczniemy przygotowanie taktyczne. Wejdziemy też w większą liczbę sparingów.

Teraz też sparuję, ale w mniejszym wymiarze, a na pewno jeśli chodzi o MMA, bo biorąc pod uwagę każdą płaszczyznę osobno, to tych sparingów jest całkiem dużo.

Po tych słowach pierwszą myślą, było dołączenie do Jana Błachowicza czy Daniela Omielańczuka w klubie Berkut WCA. Okazuje się jednak, że nie jest jeszcze ustalone, pod szyldem którego klubu Tybura wyjdzie do oktagonu w Hamburgu.

Nie jest określone do końca, pod jakim klubem będę. Na ten moment wolałbym doprowadzić do takiej sytuacji, w której sam wybiorę sobie 3-4 trenerów z którymi będę się przygotowywał do tej walki. Nie chciałbym się wiązać z żadnym klubem.

Myślę, że na ten moment taka opcja będzie dla mnie najlepsza. Dołączenie do jakiegokolwiek teamu nie gwarantuje sukcesu, myślę że trzeba się rozwijać z ludźmi, z którymi się dobrze pracuje. Nie mówię tutaj, że jakiś trener jest gorszy, ale trzeba się dopasować na linii zawodnik – trener i być otwartym na innych. Myślę, że tak można osiągnąć progres, a ja na to jestem teraz bardzo mocno nastawiony. Chcę pokazać, że ta czołówka światowa jest do pokonania. To jest to, co teraz pozmieniałem – nie dołączę do żadnego klubu z którymi mi się dobrze współpracuje.

Oczywiście jeśli chodzi na sparingi, to jeśli ktoś będzie chciał pomocy, to ja jestem dostępny. Tak samo mam nadzieję, że jeśli będę chciał gdzieś wyjechać i posparować z zawodnikami z jakiegoś klubu, to mam nadzieję, że ten klub będzie na to otwarty.

źródło: mmarocks.pl

 

 

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

PODDĘBICCY POLICJANCI OSTRZEGAJĄ PRZED WŁAMANIAMI

Wakacje to czas wypoczynku i podróży. Aby pozostawiły tylko radosne wspomnienia, pamiętajmy o zabezpieczeniu swojego majątku przed wyjazdem. W dniu Europejskiego Dnia Zapobiegania Włamaniom do Domów poddębicki dzielnicowy informował mieszkańców

ZAPROSZENIE NA ZAWODY STRAŻACKIE

Zapraszamy na Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Zmagania druhów ochotników z terenu Gminy Poddębice odbędą się w niedzielę 30 czerwca br. w Niemysłowie. Początek zaplanowano na godz. 12.   KLUB STRZELECKI RCS