ZMIANA DYREKTORA W POWIATOWYM URZĘDZIE PRACY

0
1013
views

DLACZEGO STAROSTA WYMIENIŁA DYREKTORA ?

Sporo emocji budzi sprawa wymienienia dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy. Przez prawie rok obowiązki dyrektora pełnił Dariusz Szewczyk, miejski radny związany z PSL-em. Od kilku dni p.o. dyrektorem jest Urszula Patora, była kierowniczka działu Centrum Aktywizacji Zawodowej. Czy decyzja o zmianie była polityczna ?

Niektórzy uważają, że starosta Małgorzata Komajda podjęła polityczną decyzję w związku z wymianą dyrektorów. W powiecie PSL jest w opozycji. Dariusz Szewczyk nie kryje zaskoczenia. Nie otrzymałem jeszcze żadnej odpowiedzi, ze starostwa ws. tych zmian. Wcześniej władze powiatu nie miały w stosunku do mojej osoby i sprawowanej przeze mnie funkcji, żadnych negatywnych uwag – usłyszeliśmy od byłego już szefa poddębickiego pośredniaka.

Powiat nie ogłosił konkursu na nowego dyrektora. Nie musiał tego robić, bowiem U. Patora podobnie jak poprzednik, pełni jedynie obowiązki dyrektora PUP.

– Nie chciałabym komentować tej decyzji. Władze powiatu tak zdecydowały, na pewno będę się starać wypełniać zadania w sposób jak najbardziej profesjonalny i z maksymalnym zaangażowaniem – mówi nam Urszula Patora, która poprzednio była kierowniczką działu Centrum Aktywizacji Zawodowej.

O komentarz poprosiliśmy starostę M. Komajdę. Odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

źródło: Reporter

ZOSTAW ODPOWIEDŹ