Obserwuj nas na Facebook

ZŁODZIEJE ZŁOMU W RĘKACH POLICJANTÓW – ODBLASKOWE PRZEDSZKOLAKI

Poddębiccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli metalowe elementy na terenie gminy. Zanim właściciel dowiedział się o kradzieży z posesji, policjanci wytypowali złodziei. Podejrzanym grozi kara do 5 lat więzienia.

7 kwietnia 2022 roku w wyniku weryfikacji uzyskanych informacji policjanci skontaktowali się z właścicielem firmy, na terenie której miało dojść do kradzieży. Mężczyzna był zaskoczony rozmową z funkcjonariuszem, nie miał pojęcia, że został okradziony. Z uwagi na to, że teren przedsiębiorstwa jest dość rozległy funkcjonariusze wspólnie z mężczyzną sprawdzili miejsca składowania metalowych elementów. Okazało się, że kryminalni mieli bardzo dokładne informacje. Właściciel nie doliczył się kilkuset sztuk metalowych oraz aluminiowych elementów. Ponadto, policjanci ujawnili w lesie niedaleko miejsca kradzieży –  złom przygotowany do wyniesienia. Kryminalni mieli już wytypowanych sprawców. Po zatrzymaniu, 19-latka oraz 18-latka przewieziono do poddębickiej komendy. Tego samego dnia mężczyźni przyznali się do kradzieży. Dwaj mieszkańcy gminy Poddębice odpowiedzą teraz przed sądem, grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak

 • policjant z zatrzymanym

 

Wiosenna aura sprzyja dzieciom podczas zabaw na świeżym powietrzu, a związane z tym bezpieczeństwo najmłodszych, to priorytetowe zadanie dla policjantów z Poddębic. Stróże prawa spotkali się po raz kolejny z maluszkami i przypomnieli o zasadach prawidłowych zachowań w domu, w szkole i na drodze. Wszystkim małym uczestnikom rozdano elementy odblaskowe ufundowane prze Wójta Gminy Dalików.

7 kwietnia 2022 roku policjanci spotkali się juz drugi raz z przedszkolakami w Dalikowie. Trzy grupy maluchów wysłuchały fachowych porad związanych z bezpieczeństwem na drodze i w domu. Podczas  warsztatów z dziećmi, policjantka zaprezentowała jak bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy, jak ochronić się przed atakiem agresywnych zwierząt oraz zachować w przypadku kontaktu z osobą obcą. Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali wszystkich informacji oraz dopytywali się o codzienną  służbę mundurowych.
Na zakończenie spotkania, mali słuchacze otrzymali  odblaskowe opaski  ufundowane przez Wójta Gminy Dalików, aby podczas drogi do szkoły, wiosennych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu byli bezpieczni i bardziej widoczni.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 • policjantka rozdaje dzieciom odblaski
 • dzieci ćwiczą pozycję obronna przed agresywnymi zwierzętami żółwik
 • dzieci przechodzą przez pasy z policjantką
 • dzieci rozmawiają z policjantką o bezpieczeństwie
 • policjanta prezentuje jak bezpiecznie prześjć przez ulicę
 • policjantka rozdaje odblaski
 • policjantka pokazuje dzieciom kolor pomarańczowy
 • dzieci ćwiczą z policjantką pozycję obronną przed agresywnymi zwierzętami

 

KONKURS FOTOGRAFICZNY „OBIEKTYWNIE O DROGÓWCE”

W związku z obchodami 85-lecia Policji drogowej Komendant Główny Policji zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym „Obiektywnie o Drogówce”.

Plakat konkursu na którym w źrenicy ludzkiego oka widać obiektyw a w nim czerwono - niebieskie światła policyjnego radiowozu. Powyżej widnieje napis: Obiektywnie o Drogówce, poniżej: Konkurs fotograficzny. Regulamin i zasady konkursu na stronach: policja.pl i hit.policja.gov.pl. Termin składani prac: 31.07.2022 r. Zapraszamy. Poniżej znajdują się loga: Policji, Gazety Policyjnej, Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach, NSZZP Pod logami widoczny jest napis: Organizator konkursu: Komenda Główna Policji

Celem konkursu jest promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym, popularyzacja działań pionu ruchu drogowego polskiej Policji, mających na celu szeroko rozumianą dbałość o bezpieczeństwo na drogach oraz upowszechnienie i popularyzacja fotografii.

Szczegóły zawarte są w znajdującym się w załączniku regulaminie.

Wszelkie dodatkowe informacje na tetamt konkursu można uzyskać w Biurze Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP pod nr telefonu: 47 72 119 99.

(Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP)

 

PLIKI DO POBRANIA

 

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU Z PODDĘBICKIMI POLICJANTAMI

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z członkami Poddębickiego Klubu Turystyki Rowerowej i Pieszej. Omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa oraz przypomnieli, że m.in.: szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

Przyjemność z jazdy jednośladem zawsze musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo własne i innych, dlatego celem działań jest uświadamianie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona akcja ma też promować właściwe zachowania wobec pozostałych użytkowników drogi.

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać.

 

sierż. sztab.Sylwia Kaźmierczak

 

PO LICZNYCH ZATRUCIACH METANOLEM, OSTRZEGAMY PRZED LEKKOMYŚLNOŚCIĄ!

Na terenie województwa śląskiego stwierdzono w ostatnim czasie wiele przypadków zatruć metanolem. Prawdopodobnie osoby te piły wcześniej denaturat. Wspólnie ze Śląskim Państwowym Wojewódzkim Inspektoratem Sanitarnym ostrzegamy przed lekkomyślnym piciem alkoholu niewiadomego pochodzenia…

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny OSTRZEGA przed spożywaniem alkoholu nieprzeznaczonego do spożycia dla ludzi. Metanol jest  trucizną,  która potrafi być śmiertelna.     4 do 15 ml (1/2 kieliszka wódki) alkoholu metylowego uszkadza nerw wzrokowy     30 ml (1 kieliszek wódki) alkoholu metylowego to dawka śmiertelna. Objawy zatrucia alkoholem metylowym: pierwsze objawy po wypiciu alkoholu metylowego są takie same jak po wypiciu alkoholu spożywczego (etylowego), następnie pojawiają się:     bóle i zawroty głowy, przyspieszony oddech, nudności, wymioty;     silne bóle brzucha, światłowstręt i inne zaburzenia widzenia, przyspieszone bicie serca;     senność, śpiączka i głębokie zaburzenia świadomości (utrata przytomności, bez możliwości dobudzenia zatrutego). W przypadku wystąpienia powyższych objawów należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub wezwać pogotowie ratunkowe. Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Szachowa przygoda w Balatonboglár

W dniach 12-19 lipca odbył się trzeci Młodzieżowy Obóz Szachowy im. Wacława Felczaka w malowniczym mieście Balatonboglár na Węgrzech. W obozie uczestniczyło 12 uczniów wraz z opiekunami ze szkół z gminy Uniejów. Głównym celem obozu było wzmacnianie i pielęgnowanie

FALSTART TERMALNYCH Z PODDĘBIC

MECZE SPARINGOWE Termy Poddębice – Zjednoczeni Stryków 1:3 (0:2) Niestety casting nowych zawodników wypadł bardzo blado, ponieważ brakło jakości u tych zawodników, ale i też ci aktualni, zderzyli się ze

TERMALNI Z PODDĘBIC I GLKS JUŻ W TRENINGU

Termalni z Poddębic już po wakacjach i urlopach. Na pierwszym treningu pojawiło się 23 zawodników, w tym 9 testowanych, wśród nich jedna niespodzianka. Zawodnicy z Poddębic, przygotowują się w Centrum

ZMIANY W TERMALNYCH Z UNIEJOWA

Z funkcji trenera 1. zespołu zrezygnował Przemysław Nowak. Wraz z nim z klubu odchodzi jego asystent Bartosz Łuczak. Dziękujemy obu trenerom za wszystkie lata spędzone w naszym klubie, zarówno jako