ZASADY BEZPIECZEŃSTWA W GOSPODARSTWIE ROLNYM

0
15
views

Policjanci apelują, aby podczas prac w gospodarstwie zachować ostrożność i rozwagę. Nie pozwólmy osobom pod wpływem alkoholu lub bez uprawnień korzystać z maszyn rolniczych. Zachowajmy szczególną ostrożność podczas przemieszczania się nimi, przede wszystkim podczas manewru mijania z innymi pojazdami. Zadbajmy również o stan techniczny pojazdów oraz sprzętu rolniczego. Wspólne działania poddębickiej policji z KRUS-em uświadamiają rolników o zagrożeniach.

11 maja 2022 roku policjanci z Poddębic połączyli siły z pracownikami placówki terenowej KRUS, aby dotrzeć do jak największej liczby osób pracujących w gospodarstwach na terenie powiatu. To często rutyna przy wykonywaniu codziennych obowiązków prowadzi do zapomnienia o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Warto jednak na chwilę zwolnić tempo pracy, nie poddać się jej monotonii i uniknąć przykrych konsekwencji.

Do pracy często angażowani są członkowie całej rodziny, dlatego też zachowajmy szczególną ostrożność. Zwróćmy uwagę na osoby młodsze i nieposiadające wiedzy dotyczącej prac rolniczych, powinny wykonywać drobniejsze czynności, oczywiście pod okiem dorosłych.  To samo dotyczy najmłodszych dzieci, które często bawią się w pobliżu urządzeń i maszyn. Podczas takich zabaw nie powinny zostawać bez opieki. Pamiętajmy także o tym, aby maszyny były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione.

Zadbajmy również o odpowiedni ubiór, dostosowany do pogody oraz rodzaju wykonywanych prac.  Nie lekceważmy podstawowych zasad BHP. Aby uniknąć wypadków, które bardzo często bywają tragiczne w skutkach, pamiętajmy odpowiednim zaplanowaniu wykonywanych prac, uwzględnieniu przerwy na odpoczynek oraz rozsądnym i poważnym podejściu do zasad bezpieczeństwa.

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ