ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W TURNIEJU BRD

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu poddębickiego do udziału w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, którego organizatorami są: Polski Związek Motorowy, Komenda Główna Policji, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego.

Turniej BRD obejmuje cykl eliminacji (od klasowych do ogólnopolskich) z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ma na celu propagowanie wśród uczniów bezpiecznego i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz poznawanie zasad udzielania pomocy przedmedycznej.

Turniej obejmuje szereg konkurencji: test z przepisów ruchu drogowego, pomoc przedmedyczną, jazdę w miasteczku ruchu drogowego oraz pokonanie rowerowego toru przeszkód.
Jeśli chcą Państwo, by drużyna Waszej szkoły wzięła udział w turnieju, prosimy o przesłanie na adres: rzecznik@poddebice.ld.policja.gov.pl zgłoszenia drużyny.

Termin zgłaszania drużyn upływa 12 kwietnia 2022 r.

Po zamknięciu listy zgłoszeń na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach opublikowana zostanie informacja o drużynach, które wezmą udział w eliminacjach powiatowych 22 kwietnia 2022 r. na hali sportowej w Szkole Podstawowej w Poddębicach.
Regulamin tegorocznego Turnieju znajdą Państwo na stronie internetowej Polskiego Związku Motorowego.
Uczestnicy GRUPY I Turnieju (uczniowie 10-12 lat -rocznikowo) muszą posiadać i przedstawić do wglądu:

 • kartę rowerową,
 • legitymację szkolną,
 • pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju,
 • zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.

W wyniku eliminacji szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny danej szkoły (skład dowolny), reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju. W przypadku finału ogólnopolskiego i europejskiego drużyny będą składać się z 4 osób (2 dziewczynki + 2 chłopców).

Uczestnicy GRUPY II Turnieju (pozostali uczniowie) muszą posiadać i przedstawić do wglądu:

 • kartę rowerową lub prawo jazdy kat. AM,
 • legitymację szkolną,
 • pisemną zgodę rodziców (opiekunów prawnych) na udział w Turnieju,
 • zaświadczenie lekarskie lub oświadczenie rodziców (opiekunów prawnych) o braku przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w Turnieju.

W wyniku eliminacji szkolnych tworzone są trzyosobowe drużyny danej szkoły (skład dowolny), reprezentujące ją w dalszych etapach Turnieju. W przypadku finału ogólnopolskiego i europejskiego drużyny będą składać się z 4 osób (2 dziewczynki + 2 chłopców).

Osoba do kontaktu – sierż. Beata Orłowska, tel. 47 845-22-17, sierż. sztab. Sylwia Kaźmierczak, tel.695-406-267,

Serdecznie zapraszamy !!!

 

JEDNOŚLADEM BEZPIECZNIE DO CELU

Wraz ze zmianą pory roku na drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów motocykli, motorowerów, rowerów oraz hulajnóg elektrycznych. W trosce o ich bezpieczeństwo Policja od 1 kwietnia do 23 czerwca 2022 r. prowadzi kolejną edycję akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

Przyjemność z jazdy jednośladem zawsze musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo własne i innych, dlatego celem działań jest uświadamianie użytkownikom wymienionych pojazdów, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego i w ich przypadku każde zdarzenie drogowe, w którym uczestniczą może mieć tragiczne skutki. Prowadzona akcja ma też promować właściwe zachowania wobec pozostałych użytkowników drogi.

W ramach działań policjanci będą przypominać o konieczności stosowania się do obowiązujących przepisów prawa. W szczególności przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu, a także sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu oraz bycia widocznym na drodze.

Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich. Korzystając z niej mamy swoje prawa, jak też obowiązki, których należy przestrzegać.

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

plakat promujący akcję

(BRD KGP)

 

PRACA W MUNDURZE, TWÓJ ŚWIADOMY WYBÓR

Policjanci z Poddębic w ramach promocji zawodu prowadzą cykl spotkań z młodzieżą. Podczas wizyt w placówkach, przekazują informacje na temat naboru do służby w Policji a także o możliwościach i warunkach pracy w tej formacji. Uczniowie odwiedzą także budynek komendy, aby zobaczyć pracę policjantów „od kuchni”.

1 kwietnia 2022 roku uczniowie 3 klasy Liceum Ogólnokształcącego w Poddębicach uczestniczyli w spotkaniu z policjantami, aby usłyszeć o pracy w mundurze. Funkcjonariusze omówili  procedury naboru do służby w Policji, przekazali najważniejsze informacje związane z zakresem obowiązków oraz opowiedzieli o tajnikach  pracy w różnych policyjnych pionach. Przedstawili warunki jakie musi spełniać osoba, aby mogła złożyć odpowiednie dokumenty oraz z czego składa się test fizyczny i psychologiczny, który jest obowiązkowy dla kandydata, podczas starań do przyjęcia w nasze szeregi. Uczestnicy zadawali pytania związane z funkcjonowaniem policyjnej jednostki oraz możliwości awansu. Na zakończenie, wszyscy słuchacze otrzymali ulotki informacyjne „Zostań jednym z nas” kierowane do osób odpowiedzialnych, wytrwałych oraz gotowych na wyzwania. Teraz kolej na uczniów, w najbliższym tygodniu to oni odwiedzą budynek komendy, aby nie tylko usłyszeć, ale też poznać pracę policjanta „od kuchni”, zobaczyć pomieszczenia oraz sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej służbie mundurowych.

Tymczasem przed nami Doborowy Czwartek 7 kwietnia 2022 roku,
w każdy pierwszy czwartek miesiąca w godzinach od 14:00 do 16:00 zainteresowani wstąpieniem w policyjne szeregi, podczas wizyty w jednostce, mają możliwość rozwiać swoje wątpliwości lub w przypadku podjęcia decyzji, złożyć stosowne dokumenty. Ponadto od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 można kontaktować się telefonicznie z Zespołem Kadr i Szkolenia pod nr tel.: 47 845-22-48 lub 47 845-22-49. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji. Pierwsi kandydaci już złożyli dokumenty w poddębickiej jednostce. Teraz Twoja kolej…Zapraszamy!

sierż.sztab. Sylwia Kaźmierczak

 • uczniowie na spotkaniu z policjantem
 • uczennica z ulotką Zostań jednym z nas
 • policjantka omawia procedurę naboru do policji

 

źródło: http://www.poddebice.policja.gov.pl/

 

Share:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zostań rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pragnie poinformować o kampanii, której celem jest pozyskanie kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pragnie poinformować o kampanii, której celem jest pozyskanie

Kino plenerowe

Nowy autokar szkolny      Ocena 0/5 Gmina Wartkowice informuje, iż dnia 5 czerwca 2024 r. BUSIMPORT PL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością dostarczyła, zakupiony na potrzeby dowozu do szkół uczniów z terenu naszej Gminy,

Driady zapraszają na koncert kończący sezon

Wraz z końcem roku szkolnego przychodzi czas podsumowań również dla zajęć dodatkowych. Uniejowskie mażoretki chcą podzielić się sukcesami i zaprezentować efekty swojej pracy przed lokalną społecznością w formie koncertu. „Driadowa Fiesta”, czyli podsumowanie sezonu

Ewa Pajor oficjalnie w FC Barcelona

Jakiś czas temu media zagraniczne i polskie spekulowały, że pochodząca z gminy Uniejów (Pęgów) wybitna polska piłkarka – Ewa Pajor przechodzi do FC Barcelona. Teraz te informacje zostały oficjalnie potwierdzone przez hiszpański klub i samą Ewę Pajor

Znamy przeciwnika Marcina Tybury na Gali UFC Vegas 95

Marcin Tybura, polski zawodnik mieszanych sztuk walki wagi ciężkiej, zwycięzca turnieju M-1 Grand Prix 2013 oraz mistrz M-1 Global wagi ciężkiej w latach 2014–2015, ogłosił na swoim fanpage na Facebooku, że już 10 sierpnia zmierzy