Zaginął Dariusz Janiak

0
215
views

Mężczyzna ostatni raz widziany był 14 marca 2023 roku około godziny 15:00 w miejscowości Drwalew na terenie gminy Wartkowice. 35-latek do chwili obecnej nie powrócił do domu oraz nie nawiązał kontaktu z najbliższymi.

Rysopis zaginionego: 35 lat, wzrost 170cm cm, sylwetka szczupła, włosy krótkie, brązowe, oczy koloru niebieskiego. Najprawdopodobniej ubrany w zimową kurtkę, buty i spodnie koloru szarego/czarnego.

Osoby które mogą pomóc w ustaleniu miejsca pobytu zaginionego lub mają informację o losie mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Poddębicach, ul. Targowa 22, pod nr tel. 43 678-94-11 albo powiadomienie najbliższej jednostki policji pod nr 997 lub 112.

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

 

Uważaj na oszustów!

Stosujmy w codziennym życiu zasadę ograniczonego zaufania do wszelkich nieznanych nam osób. Zarówno tych, które do nas telefonują, jak również do tych pukających do naszych drzwi. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki, upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym, za kogo się podaje. W przypadku, kiedy ktoś dzwoni na nasz numer, podaje się na przykład za policjanta i wypytuje o pieniądze lub kosztowności zakończmy rozmowę i zadzwońmy na numer 112.

Oszuści wykorzystują zaufanie do instytucji państwowych, podając się za ich pracowników lub funkcjonariuszy. Apelujemy o czujność i ostrożność! Kiedy odbieramy telefon nigdy nie wiemy z kim naprawdę rozmawiamy, a tym bardziej nie wiemy, jakie intencje ma osoba   po drugiej stronie. Policjanci nigdy nie dzwonią i nie informują o swoich działaniach, nigdy też nie proszą o przekazanie pieniędzy. Przede wszystkim nie ulegajmy naciskom osób podszywających się pod członków rodziny czy policjantów, zachowajmy spokój. Gdy mamy podejrzenia i wątpliwości rozłączmy się i skontaktujmy z bliskimi lub sąsiadem, sąsiadką informując o całej sytuacji. W razie braku możliwości kontaktu zgłośmy się na Policję, skontaktujmy się ze swoim dzielnicowym.

Pamiętajmy!

-policjanci NIGDY nie przyjmują gotówki!

-policjanci NIGDY nie proszą o przekazanie pieniędzy bądź innych wartościowych przedmiotów, aby złapać przestępców!

-policjanci NIGDY nie przekazują telefonicznie informacji o prowadzonych przez siebie czynnościach.

 

mł.asp. Sylwia Kaźmierczak

źródło: https://poddebice.policja.gov.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ